• V súboji so Skalicou nám veľká snaha nestačila na bodový zápis
A tím / MFK Dukla (PR) / 06.03.2021

V súboji so Skalicou nám veľká snaha nestačila na bodový zápis

Zo súboja v Myjave proti Skalici (R. Bielik)

Naši futbalisti banskobystrickej Dukly v 19. kole druhej ligy prehrali v Myjave na umelej tráve so Skalicou o gól. Domáci išli do vedenia z penalty, my sme však rovnako odpovedali z pokutového kopu, žiaľ o bodový zápis nás pripravil nešťastný vlastný gól, keďže v druhom polčase sme územnú prevahu nepretavili do vyrovnania.

V úvodných minútach mala naša Dukla viac z hry, ale prišla nakopnutá lopta súpera za našu obranu, diskutabilný faul Vajdu na Nečasa a pískala sa ´jedenástka´. Penaltu premenil Šebesta v šiestej minúte, keď brankár Hruška čakal loptu na opačnú stranu – 1:0. Tento gól nás nevyviedol z tempa, stále sme útočili a išli za vyrovnaním. Polievka šikovne našiel Migaľu, ktorý predviedol perfektnú ´zasekávačku´ v šestnástke, no mieril do bočnej siete z pravej strany. Neskôr to ešte skúšal pohotovou strelou z asi 18 metrov, ale brankár Junas dobre zasiahol. V trinástej minúte aktívneho bystrického kapitána Polievku zastavil v rohu šestnástky nedovolene skalický obranca a pokutový kop premenil Miladin Vujoševič s rozvahou, hoci gólman Skalice smer vystihol – 1:1. Následne Záhoráci pridali, mali niekoľko náznakov šancí a do jednej sa aj dostali v 25. minúte. Dlhú loptu za našu obranu dostal Nečas, z ľavej strany šestnástky dobre zakončoval, no Hruška tiež dobre zasiahol, žiaľ Vajda si nešťastne zrazil vyrazenú loptu do vlastnej bránky a bolo 2:1. Tento moment nakopol Skaličanov, začali mať miernu prevahu, boli nebezpečnejší smerom dopredu, my sme sa nevedeli dostať k našej typickej hre. V 30. minúte vysunul Šebesta do brejku Hollého, išiel sám na Hrušku, ale gólman Banskej Bystrice predviedol výborný zákrok. Na rohy sme polčas vyhrali 5:2, no zavarili sme súperovi iba pri štvrtom, keď sa neujala hlavička Staršieho, neuspel ani Prikryl v ťažkej pozícii na zadnej žrdi a Noskovu strelu zblokovali ´domáci´ obrancovia.

Do druhého polčasu sme poslali útočníka Kvoceru a stredopoliara Richtárecha s jasným cieľom skórovať minimálne druhýkrát v Myjave. To nám však dopriate nebolo. Mali sme síce jasnú územnú prevahu, ale vyložené šance chýbali. Záhoráci hrali umne, takticky, nám nevychádzali štandardky a nedokázali sme pretaviť do gólu ani priame kopy z dobrých vzdialeností. V 66. minúte Prikryl spoza šestnástky poslal loptu ponad múr, ale Junas ju chytil. V 87. minúte to z priameho kopu z ľavej strany vyskúšal Polievka, bol žiaľ nepresný a v tretej nadstavenej minúte do tretice priamy kop v podaní Willwébera z asi dvadsiatich metrov išiel už do priestoru žrdí, no Junas bol na mieste. Vrhli sme teda i v závere všetky sily do útoku, žiaľ nestačilo to. Nevyšli nám ani dve dobre nakopávané lopty dopredu v druhom dejstve. Skaličania našich hráčov dobre pokrývali a získali tak na náš úkor prvú výhru na jar.

Fakty o zápase:

MFK Skalica - MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (2:1)

Góly: 6. Šebesta (z 11m), 25. Vajda (vlastný) – 13. Vujošević (z 11m). Rozhodoval: Ruc. ŽK: Holý, Mader, Baumgartner, Mášik – Vajda, Prikryl, Kvocera, Migaľa. Bez divákov.

Zostavy:

MFK Skalica: Junas – Nemergut, Ranko, Černek, Mizerák – Mášik, Mader - Baumgartner (88. Horodník), M. Hollý, Nečas (90+1. A. Šebesta) - D. Šebesta

MFK Dukla: Matúš Hruška – Vajda (46. Kvocera), Nosko, Prikryl, Frimmel – Migaľa, Snitka (46. Richtárech), Hanes (21. Willwéber) –Starší, Polievka – Vujošević

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga:„Mrzí nás, že sme prehrali. Do zápasu sme nevkročili dobre, no nie našou chybou. Myslím si, že proti nám hrajú súperi úplne inak, než proti ostatným. Asi to tak je, ako niekto chce. Dostali sme sa potom do akéhosi kŕču, inkasovali sme gól takpovediac zo ´záchodu´. Chceli sme to otočiť, zvrátiť zápas, no nepodarilo sa nám to. Nepremenili sme šance. Brankár Skalice tiež výborne zachytal. Snahu uprieť mojím hráčom nemožno, ale iba snaha na takéto mužstvo, ktoré hrá na sto percent, nestačí. Treba tam aj kvalitu. Musíme sa vrátiť späť k svojej hre, ktorou sme sa prezentovali na jeseň.“

Miladin Vujošević, strelec nášho jediného gólu:„Začali sme trošku nervózne. Rýchlo sme dostali gól z penalty, no rovnako rýchlo sme aj odpovedali vyrovnávajúcim zásahom. Žiaľ potom sme dostali druhý, nešťastný. Následne sme sa snažili znovu vyrovnať na 2:2, najmä v závere stretnutia, bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Skalica vyhrávala viac súbojov než my. Aj preto sme sa nevedeli dostať do vyloženejších šancí v druhom polčase. Nič sa nedá robiť, ideme ďalej, čaká nás náročný domáci zápas s Podbrezovou, musíme sa na tohto súpera dobre pripraviť.“

Jozef Kostelník, tréner Skalice:„Pre nás je to cenné víťazstvo, lebo sme doposiaľ na jar len remizovali a prehrali. O to viac nás teší takáto výhra nad lídrom. Teší ma hlavne výkon celého mužstva, každého jedného hráča, siahli na dno svojich síl a vyplatilo sa. Cez polčas sme si povedali určité taktické veci, ktoré chceme zlepšiť a chlapci to naplnili do bodky. Do nejakých šancí sme Banskú Bystricu nepustili. Na tabuľku sa však nedívame, chceme predovšetkým zlepšovať výkon.“

L. Mikuláš – Komárno 1:1, Košice – Trebišov 3:0, Podbrezová – Dubnica 3:0, Poprad – Petržalka 0:3, Púchov – Šamorín 1:1, Žilina B – Slovan B – hrá sa v nedeľu.

Naša mestská futbalová Dukla sa v 20. kole predstaví v sobotu 13. marca o 14.30 hodine v areáli na Štiavničkách, kde na umelej tráve privíta FK Železiarne Podbrezová.