• Viktor Tóth s hodnotením prvých prípravných zápasov
A tím / Miroslav Čief / 21.01.2021

Viktor Tóth s hodnotením prvých prípravných zápasov

Zatiaľ výborne! Zverenci trénera Stanislava Vargu odohrali v minulých dňoch dva prípravné zápasy a v oboch zanechali pozitívny dojem. V Seredi s domácim ŠKF remizovali 2:2 a v utorok vyhrali priam senzačne v Ružomberku 4:2, keď sa mužom zápasu stal hetrikový Róbert Polievka. Vzhľadom na to, že ide len o prípravu, doterajšie výsledky nechceme a nejdeme preceňovať, proti mužstvám z Fortuna ligy sme však ukázali potenciál a kvalitu. A zaiste aj smer, ktorým sa chceme uberať.

Pre fanúšikov MFK Dukla Banská Bystrica sme sa oba prípravné zápasy rozhodli analyzovať spoločne s Viktorom Tóthom.

ŠKF Sereď je na mape Fortuna ligy už tretí rok. V prvom klub postúpil do hornej šestky, v tom druhom sa úspešne s predstihom zachránil a v prebiehajúcom ročníku je zatiaľ na rozhraní hornej a dolnej šestky. Zimuje na 7. mieste tabuľky s 19 bodmi. V klube sa udiala trénerská zmena, keď Petra Léranta v decembri nahradil František Šturma. ŠKF má v kádri zvučné futbalové mená ako Ľubomír Michalík, Miloš Lačný, Tomáš Hučko či reprezentačný brankár Nigérie Mathew Yakubu.

Sobotňajšie stretnutie sa hralo na umelej tráve v Seredi a naše mužstvo výsledkovo ovládlo prvý polčas, keď vyhrávalo po góle Mateja Staršieho z 24. min. 'Sereď sa stáva už našim tradičným súperom v prípravách. Myslím si, že aj tento zápas sa vyvíjal tak, ako ostatné zápasy s týmto súperom v posledných rokoch. Oba tímy ukázali kvalitu, ale zároveň aj to, že stále je čo zlepšovať. Každý z hráčov sa snažil zodpovedne si plniť svoje úlohy a predovšetkým si to na ihrisku odmakať. Sereď v prvom polčase hrozila najmä po centrovaných loptách z oboch strán, ale aj strelami zo stredných vzdialeností. My sme si však kombináciami cez celé ihrisko dokázali vypracovať dve dobré šance, pričom jednu z nich Maťo Starší aj gólovo premenil. Okrem toho sme po rohovom kope mali obrovskú možnosť na zvýšenie skóre, kde však hráči domácich dokázali loptu vykopnúť z bránkovej čiary aj po našej trojnásobnej dorážke. Prvý polčas bol teda vyrovnaný, avšak my sme boli efektívnejší,' hodnotil Viktor Tóth.

ŠKF do 60. min otočil skóre po zásahoch Denisa Potomu a Miloša Lačného. 'Do druhého polčasu sme prestriedali a prvých 10-15 minút nám hráči Serede robili problémy a prakticky nás nepustili k lopte. Strelili nám dva rýchle góly, po ktorých sme sa však nakopli a dokázali aspoň vyrovnať, aj keď po druhom inkasovanom góle sme Sereď do ničoho vážnejšieho nepustili, práve naopak, mali sme nejaké ďalšie možnosti na skórovanie a dokonanie víťazného obratu. Zápas však z celkového pohľadu skončil zaslúžene remízou a zároveň nám ukázal, v čom sa treba zlepšovať,' zakončil hodnotenie prvého zápasu. Za Duklu vyrovnával v 75. min svojim premiérovým zásahom v klube krídelník Milan Kvocera.

V utorok na umelej tráve v Ružomberku sme podali ešte lepší výkon. Ruža pod vedením trénera Jána Haspru síce nastúpila bez zraneného kapitána, stopéra Jána Masla, či bez útočníka Ladislava Almásiho, ktorý išiel na hosťovanie do ruského Achmatu Groznij, aj tak stála proti nám fortunaligová kvalita. Domáci sa dostali do vedenia po zásahu Lukáša Kojnoka, na ktorý odpovedal v 9. min Róbert Polievka. V 24. min domáci opäť viedli po hlavičke talentovaného Alexandra Mojžiša, ale potom prišli hviezdne chvíle Róberta Polievku - skóroval najprv 58. min a neskôr v 70. min dokonal hetrik! V 88. min po akcii Adama Hanesa si dal vlastný gól mladý 17- ročný stopér Jakub Kuba - 2:4.

Zápas sa Viktorovi Tóthovi hodnotil náramne dobre. Do hry naskočil v 46. minúte. 'Zápas s Ružomberkom sa vyvíjal podobne ako ten so Sereďou. Rozdiel v súperovi bol v tom, že skúsenejší tím Serede bol v porovnaní s mladými hráčmi Ružomberka silnejší na lopte. My sme ukázali kvalitu smerom dopredu a boli sme gólovo efektívni. Naopak, hráči súpera sa pomerne ľahko dostávali do zakončenia po centrovaných loptách tak z hry, ako aj zo štandardných situácií. Opäť nám tak zápas ukázal, že dokážeme uhrať nielen vyrovnanú partiu s prvoligovým tímom, ale ho aj výsledkovo poraziť. Zároveň vieme, že čím je vyššia kvalita súpera, tým dôslednejšie musíme brániť. Máme na čom pracovať a ja verím, že časom budeme ešte silnejší a kompaktnejší tím,' zakončil rozprávanie Viktor Tóth.

V treťom prípravnom zápase sa v sobotu 23. 1. 2021 o 12:00 h predstavíme pod Dubňom proti rezerve MŠK Žilina.

V pohári postupujeme ďalej cez Rimavskú Sobotu

Preview: Trenčín v auguste ešte neprehral, na Sihoť ideme s cieľom bodovať

Michal Ščasný: "Vidíme, aká tenká je hranica medzi úspechom a neúspechom"

V Komárne sme remizovali, o Fortuna ligu zabojujeme z 2. miesta

Starší žiaci to dali Martinu na nulu, mladší sa neubránili lídrovi

Sumár mládeže: Devätnástka vyhrala v generálke, naplno bodovala pätnástka aj mladší žiaci