• Víťazstvá našich mládežníkov, najmä v Zlatých Moravciach
Dorast / MFK Dukla (PR) / 26.07.2021

Víťazstvá našich mládežníkov, najmä v Zlatých Moravciach

z tréningu U 16

V piatok a sobotu boli v akcii aj niektoré naše mládežnícke tímy MFK Dukla Banská Bystrica. V Zlatých Moravciach sa nám darilo. Vyhrali tam starší i mladší dorastenci. ViOn zdolali na turnaji aj starší žiaci.

Zostava MFK Dukla:

Puzio, Noga - Debnár E., Valach, Hajduch, Kostúr, Pálenkáš, Ferenc, Vidhold, Illéš, Čupka, Penksa, Debnár M., Bednarčík, Zlevský, Kmeť, Seifert, Genči, Kolárovo

Tabuľka:

1.Košice 2. Jupie 3. Z. Moravce 4. Zvolen 5. Dukla

Tréner našej U 14-ky Ľubomír Faktor zhodnotil sobotňajšie vystúpenie svojich zverencov nasledovne:

„Turnaj nám ukázal veľa nedostatkov. Naši chlapci sa snažili, ale súperi mali vyššiu kvalitu.“

U 15:

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:0)

Góly: Kobzoš, Pažout, Korčok

Zostava + striedania (4 – 3 – 3):

Slovák (Černák) - Môťovský (Skačan), Chromek, Kolenička, Králik (Dobrota) - Rubint (Stupavský), Glemba (Stacho), Korčok- Rusňák (Vaňovec), Jedlička (Pažout), Kobzoš

Striedali od polčasu: Černák, Dobrota, Skačan, Stupavský, Stacho, Vaňovec, Pažout

V Zlatých Moravciach sa naši starší žiaci rozstrieľali až v druhom polčase. Išli sme do vedenia 2:0 po góloch Kobzoša a Pažouta, domáci znížili na 1:2, no posledné slovo mali naši mladíci, ktorí vzápätí spečatili výhru po peknej akcii tretím gólom Korčoka.

Ponúkame vám aj vyjadrenie trénera U 15ky MFK Dukla Petra Rebeka:

„Odohrali sme druhý prípravný zápas, keď sme vycestovali do Zlatých Moraviec. Prvý polčas bol viac o bojovnosti, mali sme miernu prevahu. Cieľom bolo súpera napádať vysoko na ich polovici, čo sa nám darilo, získavali sme lopty a spomínanú prevahu. Pracovať však musíme na následnom vytváraní a premieňaní šancí. V prvom polčase sme mali dve dobré šance, z jednej sme nastrelili žrď. Ostatné nádejné akcie sme nedotiahli do konca, pokazili sme ich ešte pred zakončením. Súper pohrozil raz, po rohovom kope zakončoval ich hráč sám hlavou do žrde. V druhom polčase sme začínali mať navrch v osobných súbojoch, zlepšila sa medzihra a následné vytváranie si šancí. Postupne sme dali dva góly, prvý po rýchlom protiútoku, druhý po zisku lopty útočníkom a jeho následnou dobrou individuálnou akciou. Gól súpera na 1:2 nasledoval po slede individuálnych chýb niekoľkých hráčov. Bolo dobré, že sme hneď odpovedali gólom na 1:3 po akcii, pri ktorej chalani ukázali, ako by sme chceli hrať v ofenzíve , čo nás s trénerom Dikaczom potešilo asi najviac.“

U 16:

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 26. Kačur

Zostava + striedania:

Lakomčík (od 41' Novotta ) - Mód, Baláž, Murčo (od 70' Poljovka ), Poljovka (od 41' Adame) - Kormaňák, Dagnoli, Kvasna (od 41' Glemba) - Pinďura, Hanzlovič, Kačur (od 60' Kvasna)

Duel nám zhodnotil tréner našej U 16-ky Vratislav Greško:

„Do zápasu sme išli s predstavou znovu si vyskúšať nejaké veci, žiaľ tento raz sa to na nás valilo a na zápas sme prišli 14-ti, pričom počas stretnutia sa nám zranili ďalší dvaja chlapci, čo nás veľmi mrzí. Pozitívom je, že sme predsa len videli chalanov aj na iných postoch, takisto Sama Glembu z U 15-ky, ktorý nás potešil. Zápas mal napriek situácii, v akej sme boli, slušnú úroveň a bolo tam dosť pozitív. Smerom dozadu sme boli kompaktní, ale vyskytli sa tam chyby, ktoré potrebujeme odstrániť. Treba však povedať, že niektorí chalani hrali na nových postoch vôbec prvý krát. Horšie to už bolo smerom dopredu, podarilo sa nám využiť snáď jedinú vážnejšiu príležitosť v 1. polčase na gól, ale v druhom po zmenách sme sa dlho nevedeli dostať do tempa. Prišla aj penalta, o ktorej by sa dalo silne diskutovať, brankár Novotta nás pri nej podržal a perfektne penaltu na dvakrát chytil. Bola to zase situácia, ktorá sa môže vyskytnúť kdekoľvek. Mrzia nás zranenia a nakoniec aj nevyužité veľké príležitosti, sme však radi, že sme sa do nich dostali. Uvidíme, koľkí chlapci sa zapoja do tréningu počas nasledujúceho mikrocyklu.“

U 19 – hralo sa v Z. Moravciach na zlom teréne:

MFK Dukla Banská Bystrica – Domino Bratislava 5:1 (3:1)

Góly: 8´ Jackuliak 1:0 (11m), 10´ Svetlík 2:0, 28´ Jackuliak 3:0, 42´ (11m) 3:1, 60´ Necpál 4:1, 80´ vlastný 5:1

Filip Baláž (60´ Christofer Chládek) - Filip Kvietok, Adam Červeň (46´ Oliver Klimpl), Patrik Reptiš (46´ David Jaroš), Adrian Necpal - Jozef Kandala (46´ Samuel Kováč), Erik Jurík - Michal Milrád (80´ Jozef Kandala), Samuel Svetlík, David Jackuliak (46´ Ján Medveď) - David Grohoľ (39´ Marko Sudimák)

Reprezentačné legendy Dukly sa zhodujú: Polievka si miesto v reprezentácii zastal