• Vo Zvolene sme vyhrali s Popradom bez problémov 4:0
A tím / MFK Dukla (PR) / 27.03.2021

Vo Zvolene sme vyhrali s Popradom bez problémov 4:0

Milan Kvocera (č.77) bol veľmi aktívny a mal prsty v góloch Banskej Bystrice (Foto: S. Sabo)

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa v 22. kole druhej ligy predstavili vo Zvolene, kde majú dočasný domovský stánok pre rekonštrukciu štadióna SNP na Štiavničkách. Privítali sme posledný Poprad a nezaváhali sme. Dôkazom je jasný výsledok 4:0.

V prvom polčase mali banskobystrickí futbalisti prevahu, dominovali na ihrisku a vytvárali si aj šance. V desiatej minúte zaujali nožničky Vujoševiča, lopta putovala vedľa žrde. V 15. minúte nám to už padlo. Po štandardke Frimmela hostia odvrátili loptu k rohu šestnástky, kde bol Ľubomír Willwéber a ten napriahol opäť ako v minulom kole parádne pod brvno – 1:0. Druhý gól mal potom po rohu Migaľu na hlave Vajda, mieril vedľa bránky. Popradčania prvýkrát pohrozili v 27. minúte. Po centri Nagya hlavičkoval Angelo Legnani, no iba do náručia Hrušku. My sme mohli odpovedať Kvocerom, tento stredopoliar Dukly mal priestor v rohu päťky a poriadne preveril Pohoryliaka. Náš gólman ešte musel vyťahovať loptu spod brvna o pár sekúnd po strele aktívneho Legnaniho spoza šestnástky. My sme väčšinu akcií ťahali po pravej strane, ale pred polhodinou Kvocera pohrozil aj z ľavej, ocitol sa už v pokutovom území, posielal loptu do bránky, pred ňou bol ešte Vujoševič, no istému gólu zabránil hosťujúci Šarišský. Potom po rohu Migaľu hlavičkoval Nosko nad brvno. Stav menil napokon v 38. minúte Miladin Vujoševič, loptu mu na hlavu naservíroval z pravej strany Kvocera a náš kanonier sa nepokrytý presadil z hranice päťky – 2:0. Tretí gól mohol pridať ešte pred prestávkou Kvocera, dostal dlhú loptu, ale z pravej strany šestnástky prestrelil bránku.

Aj po zmene strán nám futbal chutil. Súpera sme nepúšťali do vyložených šancí, tie sme si vytvárali my. Najprv Hanes z hranice pokutového územia strieľal tesne vedľa žrde. V 54. minúte Bystričania zahrali rohový kop nakrátko, loptu sme postupne dostali na opačnú stranu, Popradčania čakali skôr center, ale prízemná prihrávka putovala po osi Willwéber - Kvocera do malého vápna, kde bol v jeho rohu pripravený Patrik Vajda a nezaváhal – 3:0. Ani za tohto stravu hráči Dukly nepoľavili. Netradičnú hlavičku predviedol chrbtom otočený Kvocera a lopta zaplachtila pár centimetrov nad brvnom. Po hodine hry to vyskúšal Willwéber z asi dvadsiatich metrov a mieril tesne vedľa žrde. Potom zabojoval Migaľa na pravej strane, stihol loptu pred  bránkovou čiarou, prihral ju Vujoševičovi, ktorý poriadne preveril z uhla Pohoryliaka, ten zasiahol s problémami. Boli sme rýchlejší, kombinačnejší a potvrdili sme to gólom na 4:0. Starší rozohral utešenú akciu, videl na pravej strane Kvoceru, ktorý ideálne nahral pred bránku Adamovi Hanesovi a tento náš mladý futbalista poľahky skóroval. V závere sa pokúšal Poprad streliť aspoň čestný gól, konkrétne Angelo Legnani, ale po jeho koncovke spoza šestnástky si s tečovanou loptou Hruška poradil a neskôr nemusel zasahovať, lebo spomínaný útočník hostí po vniknutí do pokutového územia mieril nad brvno.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Poprad 4:0 (2:0)

Góly: 15. Willwéber, 38. Vujošević, 54. Vajda, 77. Hanes. Rozhodoval: Parilák. ŽK: Frimmel, V. Tóth - Kočík. Bez divákov.

Zostavy:

MFK Dukla: Matúš Hruška – Migaľa (80. V. Tóth), Vajda, Nosko, Frimmel – Snitka (70. Richtárech), Willwéber (80. Lukáčik) – Kvocera, Hanes, Starší (80. Gonda) – Vujošević (70. Laksík)

FK Poprad: Pohoryliak – Živčák (23. Rokyta, 70. Pollák), Kuc, Šarišský, Kočík – Jurčišin (59. Kuba), T. Nagy (59. Škyrta) – Dominik Maliňák, Rumanovský (70. St Hillaire), Dávid Maliňák – Angelo Legnani

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Splnili sme cieľ, ktorým boli tri body. Dali sme viac gólov ako tri, čo sme chceli a udržali sme čisté konto. Ja som spokojný, možno niekto bude pozerať na to, že sme mohli dať viac gólov, pretože hral prvý s posledným, no dôležité bolo víťazstvo, aby sme sa netrápili v tomto zápase.“

Patrik Vajda, strelec tretieho gólu Banskej Bystrice: „V prvom rade sme išli do zápasu s cieľom vyhrať. To sa podarilo, čo nás teší. Ja som rád, že mi to tam konečne padlo a vzadu sme to zvládli na nulu. Môžeme byť teda spokojní. Hralo sa mi dobre, na stopérskom poste sa cítim najlepšie. S Jánom Noskom som už niekoľko zápasov odohral, takže sme zohratí. Vedeli sme, že duel s Popradom nebude ľahký. Hostia totiž nemali čo stratiť, mohli hrať uvoľnene. Každý si myslel, že to bude z našej strany povinná jazda, no takéto zápasy bývajú najťažšie. V prvom rade sme chceli dať rýchle dva či tri góly, aby bol pokoj. Čo sa v podstate podarilo a potom sme si to ustrážili. Dúfam, že nulu vzadu vybojujeme aj v Liptovskom Mikuláši o týždeň a nejaký gól pridáme, aby nám body do tabuľky pribúdali.“

Adam Hanes, strelec štvrtého gólu Banskej Bystrice: „Myslím si, že od začiatku sme zápas držali pevne v rukách. Boli sme lepší, čo sa očakávalo, keďže súper má iba tri body. Splnili sme to, čo sa od nás čakalo. Vyskúšali sme si aj určité veci, no dôležité je víťazstvo. O týždeň ideme do Liptovského Mikuláša a tam to bude oveľa dôležitejšie. Poprad dnes nemal čo stratiť, zatiahol sa do bloku, my sme ho dobýjali, ani terén nebol ideálny, no vysporiadali sme sa s tým vcelku dobre a tie štyri góly sú zaslúžené. Ten prvý bol kľúčový, ako aj druhý ešte do prestávky. V druhom polčase sme výhru poistili.“

Skalica – Žilina B 1:0, Komárno – Košice 1:0, Dubnica – L. Mikuláš 0:1, Slovan B – Púchov 4:3, Trebišov – Podbrezová odložené, Šamorín – Bardejov 5:0.

Naša mestská futbalová Dukla sa v 23. kole predstaví na pôde druhého celku tabuľky, sily si zmeria v sobotu 3. apríla o 16.00 hodineTatranom Liptovský Mikuláš.

PORADIE:

1. B. BYSTRICA 48b, 2. L. Mikuláš 46b, 3. Podbrezová 38b*, 4. Skalica 38b*, 5. Košice 35b*, ... 14. Slovan B 15b, 15. Poprad 3b.

* - mužstvo má jeden zápas k dobru

FOTOGALÉRIA (Samuel Sabo)

Adam Baláž v základnej zostave Slovenska U17

Sumár mládeže: Starší žiaci si poradili s Lučencom, dvanástka zdolala Ružomberok

Sumár mládeže: Mladší žiaci si poradili s Kysuckým Novým Mestom, vyhrali aj dievčatá