• Vyrovnaný zápas v Michalovciach, doplatili sme na chyby a nevyužili šance
A tím / MFK Dukla (PR) / 11.07.2021

Vyrovnaný zápas v Michalovciach, doplatili sme na chyby a nevyužili šance

Z duelu v Michalovciach (P. Chytílek)

Naša Dukla odohrala štvrtý prípravný zápas pred blížiacou sa nastávajúcou sezónou. Tentoraz sme vycestovali na východ republiky do Michaloviec, kde pôsobí účastník našej najvyššej futbalovej súťaže MFK Zemplín. Žiaľ výsledkovo nám tento zápas nevyšiel.

Duel bol od začiatku vyrovnaný, šance mali obe mužstvá. Prvú my už v šiestej minúte po rohovom kope Polievku, odrazená lopta sa dostala k Willwéberovi, ktorý pálil spoza veľkého vápna, no súper loptu zblokoval. Michalovčania pohrozili v desiatej minúte, našu malú domov vystihol Oshima, ten sa „zidanovkou“ pred šestnástkou zbavil brániaceho hráča, no mieril tesne vedľa. Veľkú príležitosť mala Dukla o malú chvíľu. Richtárech sa v polke ihriska vyhol protihráčovi, perfektne vysunul Polievku do úniku, ktorý sa už dostával do pokutového územia, avšak brankár Száraz včas vybehol a zabránil takmer istému gólu. V 28. minúte sa zrodil prvý dôležitý moment zápasu. Náš stopér Kupčík stratil loptu, vypichol mu ju šikovný Kanu na pravom okraji šestnástky, prihral voľnému Begalovi, ktorý nedal z asi jedenástich metrov Hruškovi žiadnu šancu – 1:0. My sme pohrozili po polhodine znovu Polievkom, náš kreatívny stredopoliar vystrelil spoza veľkého vápna a len tesne minul ľavú žrď. Michalovčania mali pred prestávkou ešte jednu veľkú príležitosť. Žofčák sa dostal k lopte v ľavom rohu šestnástky, dobre vystrelil, Hanes ešte loptu tečoval, no náš gólman Hruška parádne zasiahol, s námahou vytlačil loptu nad brvno.

Po zmene strán mali o niečo viac loptu na kopačkách naši futbalisti, v 58. minúte Hanes mohol vyrovnať, uvoľnil sa na hranici šestnástky, vystrelil ľavačkou a len tesne minul ľavú žrď. Domáci sa po hodine hry dostali do rýchleho útoku, konkrétne striedajúci Kvocera, ale Hruška včasným vybehnutím zabránil sľubnej šanci súpera. Tá napokon prišla o pár minút po spätnej prihrávke a prečíslení, ale jeden z futbalistov Zemplína z asi desiatich metrov pálil nepresne. V 80-tej minúte po faule na Kojnoka Polievka zahrával priamy kop z asi 17 metrov, avšak strieľal do stredu nad brvno. O dve minúty na to sa náš Hanes dostal do samostatného úniku, bol tiesnený obrancom, no i napriek tomu prehodil brankára, žiaľ lopta tesne minula ľavú žrď. Viac sme útočili, chceli vyrovnať, ale pykali sme napokon po druhej chybe. Popovits sa pred pokutovým územím pekne uvoľnil, obišiel Kupčíka a už z hranice veľkého vápna utešenou strelou ľavou nohou trafil v 87. minúte presne k pravej žrdi a spečatil tak výhru Michaloviec – 2:0. V samom závere sme mali ešte rohové kopy, po jednom z nich Vajda z asi siedmich metrov hlavou minul domácu bránku.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 28. M. Begala, 87. Popovits

Zostavy:

MFK ZEMPLÍN: Száraz (46. Kozhukhar) – Kotula, Artabe (46. Ranko, 74. D. Magda), Šuľa (46. F. Vaško), M. Vojtko (74. Méndez) – Neofytidis – I. Žofčák (46. Natalio), M. Begala (62. Gembický, 85. Z. Záhradník), Oshima, M. Marcin (62. Kvocera) – Kanu (74. Popovits)

MFK DUKLA: M. Hruška – Migaľa, Kupčík, Pišoja, Kojnok – B. Ľupták (62. P. Vajda) – Polievka (87. Uhrinčať), Willwéber (83. Koreň), Richtárech (83. V. Tóth), Hanes (83. Šimuth) – Šulc

HLASY PO ZÁPASE:

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Odohrali sme dobrý zápas. Mali sme dostatok šancí na to, aby sme uspeli, avšak súper bol kvalitný, využil svoje šance a zvíťazil. Prvý gól sme inkasovali po hrubej chybe, ale som rád, že sa to stalo práve teraz a nie v lige. Príprava napreduje, niekoľko hráčov odišlo, niekoľko prišlo, stále sa ešte iba zohrávame, máme týždeň a pol na to, aby sa to všetko zocelilo. Hlavne čo treba napraviť je to, aby sme dávali góly. Nováčikovia v tíme sa zatiaľ ukazujú v dobrom svetle, ale dôležité bude, aby sa takto ukázali aj v lige.“

Ľuboš Kupčík, skúsený stopér Dukly: „Bol to dobrý prípravný zápas. Aj v tomto teple to malo tempo. Myslím si, že priebeh duelu bol vyrovnaný, aj v prvom polčase sme mali viac šancí, nielen v tom druhom. Teda až do mojej chyby, ktorá rozhodla o výsledku tohto stretnutia. Beriem to na seba. Bola to ľahkovážnosť, strata lopty, čistá moja hlúposť. Tá nás stála tento zápas. V obrane sme na to, aby sme poctivo bránili a nedostávali góly. Prípravu na ligu zatiaľ zvládame aj v týchto horúčavách dobre. Máme intenzívne tréningy a tie nás, myslím si, posúvajú vpred. Čo sa týka nových chalanov v obrane, nie je s nimi žiadny problém. Komunikujeme na ihrisku, dopĺňame sa, Kojnok aj Pišoja majú určite svoju kvalitu.“

Tréner Michaloviec Miroslav Nemec: „Som spokojný, všetci hráči zápas ´odmakali´ a odmenou im bolo ďalšie víťazstvo. Mrzia ma jedine zranenia Michala Ranka a Sebastiána Gembického, ktorí si privodili výrony. Dúfam, že to nebude nič vážne. Máme za sebou štyri týždne prípravy, ktoré boli ozaj veľmi náročné, chlapci boli vo veľkej záťaži. Záverečné dva týždne už budeme smerovať na úvodný ligový zápas s Dunajskou Stredou, nebudeme už nič nové skúšať, aj keď stále zháňame posilu do útoku. Čaká nás aj ´teambuilding´, chceme, aby sa chlapci dali dokopy.“

Najbližšie odohrá banskobystrická Dukla piaty prípravný zápas prakticky ´doma´, t. j. v banskobystrickej mestskej časti. V stredu 14. júla o 17.30 hodine sa predstaví v Rakytovciach proti tamojšiemu účastníkovi tretej ligy FK.

FOTOGALÉRIA (T. Chytilek):

Reprezentačné legendy Dukly sa zhodujú: Polievka si miesto v reprezentácii zastal

Preview: Rezervu Žiliny v rozlúčke so Zvolenom nepodceníme

Duklička sa v tejto sezóne do Európy nepozrie, v semifinále play off o EKL prehrala s MŠK Žilina