• Vyšlo to! Lokomotívu sme porazili a v tabuľke atakujeme hornú polovicu
A tím / MFK Dukla / 26.03.2019

Vyšlo to! Lokomotívu sme porazili a v tabuľke atakujeme hornú polovicu

Po dvoch remízach sme v dohrávke 18.kola bodovali naplno. Na jar sme tak ešte neprehrali, čím sa okrem nás môžu pochváliť len tri kluby 2.ligy.

Prvý polčas sa hral medzišestnástkový futbal, bolo vidieť, že hrajú proti sebe mužstvá bojujúce o záchranu. Chýbala hra po krídlach a bolo v nej i dosť nepresností. Prvú strelu na hosťujúcu bránu vyslal v 28. minúte Polievka. Išla do stredu brány a brankár hostí s ňou nemal problémy. O minútu nato sa na hranici šestnástky opäť pekne uvoľnil Polievka a jeho tvrdá strela išla mimo pravej žrde hosťujúcej brány. Hostia hrozili z rýchlych protiútokov najmä po ľavej strane, kde problémy domácej obrane robili najmä Lukáš Tóth a Welves Santos. Pred koncom polčasu sa Tóth presunul na pravú stranu útoku a hneď z prvej akcie strelou z bránkovej čiary prekvapil domáceho Krejčiho. Domáci brankár ju ešte stačil tečovať ale tá i napriek tomu skončila v domácej bráne. Mužstvá tak isli do šatní za stavu O:1. Do druhého polčasu nastúpili lepšie domáci hráči. V 49. minúte prudkú strelu Willwébera hosťujúca obrana zblokovala ale v 51. minúte sa už domáci hráči tešili z vyrovnávajúceho gólu na 1:1. Zaznamenal ho po chybe hosťujúcej obrany Matej Starší. O štyri minúty neskôr už domáci viedli po najkrajšom góle stretnutia, keď hosťujúci Wiliam Lucas Eurico tvrdou strelou vymietol ľavý roh vlastnej brány. Domáci prevzali iniciatívu a neustále útočili a vytvorili si niekoľko dobrých streleckých šancí. V 70 minúte našiel Starší na hranici šestnástky Dolného, ale jeho strela išla vysoko nad bránu hostí. Košičania vyrážali do rýchlych protiútokov a v 73. minúte išiel sám na bránkára Krejčího Henrigue Araujo. Jeho strelu diomáci brankár reflexívne vyrazil. V 77. minúte mal šancu na zvýšenie domáceho vedenia Snitka, ale jeho strela sa od žrde odrazila von do poľa. Zápas tak skončil zaslúženým víťazstvom domácich 2:1.

MFK Dukla Banská Bystrica  FC Lokomotíva Košice 2:1 (0:1)

Góly: 52. Starší, 56. Eurico (vlastný)  40. Tóth Luk.

ŽK: 86. Starší, 90. Polievka  65. Jano

Rozhodovali: Dohál  Jánošík, Štofik

Diváci: 525

Zostava MFK Dukla: Krejčí  Migaľa, Kupčík, Prikryl, Savić (83. Vajda)  Snitka, Willwéber  Galić (46. Dolný), Tóth (46. Starší), Polievka  Vaščák

Stanislav Varga, tréner Dukly: 'Všetci vieme, že z našej strany to nebol nejaký oslnivý výkon ale dnes sme potrebovali tri body a tie sme získali. Keby sme hrali pekný futbal a nezískali body, bolo by to horšie ale body sme získali, čo je veľmi dobré. Dúfam, že toto víťazstvo nám pomôže aj z psychického hľadiska.'

Najbližšie sa naša Dukla predstaví v sobotu 30.03.2019 o 15:00 v Šamoríne.

Polievka pred Slovanom: Verím, že príde návšteva jari!

Tesná prehra v poslednom kole na pôde vicemajstra, všetky oči sa však už opierajú na play off o učasť v EKL

Paťo Prikryl si na darčeky nepotrpí, oželieť musí vianočný turnaj

Sumár mládeže: Šestnástka porazila rovesníkov z Prešova, proti Martinu uspela dvanástka