• Z Bratislavy vezieme bod po remíze s béčkom Slovana
A tím / MFK Dukla (PR) / 06.05.2022

Z Bratislavy vezieme bod po remíze s béčkom Slovana

z duelu v Bratislave

Futbalisti banskobystrickej Dukly v 28. kole druhej futbalovej ligy remizovali s béčkom Slovana Bratislava 2:2. Do vedenia išli dvakrát domáci, nám sa zakaždým podarilo vyrovnať, na tretí víťazný gól však už čas nezostal.

Domáci lepšie vstúpili do zápasu. V siedmej minúte Čerepkai poslal loptu za našu obranu na Hornyáka, ten sa rútil sám na brankára Hrušku, ktorý ho fauloval a nariadenú penaltu následne premenil skúsene obranca z A tímu Slovana Medveděv - 1:0. Po tomto inkasovanom zásahu Bystričania prevzali aktivitu a vytvárali si šance. V jedenástej minúte po akcii z pravej strany prihrávku Jurčišina prenechal Mazan Polievkovi, náš kapitán z vnútra pokutového územia pálil do žrde. O pár sekúnd to Polievka skúšal z ľavej strany šestnástky, mieril pod brvno, dobre zasiahol gólman Ružinský. Súper mohol odpovedať v pätnástej minúte po centri Tótha, keď našu bránku prestrelil z prvej Hornyák. Vyrovnania sme sa dočkali v dvadsiatej minúte. Mazan z pravej strany poslal centrovanú loptu Róbertovi Polievkovi a ten z hranice bieleho bodu nekompromisne bez prípravy zakončil – 1:1. O štyri minúty neskôr sa hotoval na druhý gól Medveděv, z asi 20 metrov mieril tesne vedľa žrde. Na našej strane predviedol pekný prienik zľava cez jedného z obrancov bratislavského mužstva Záhumenský, no nepokoril Ružinského. Záhumenský potom ratoval únik dvoch hráčov súpera na našu bránku, výborne stihol Čerepkaia a zasiahol v poslednej možnej chvíli loptu. Pred polčasom sa pokúšal dať gól ešte i náš Migaľa, z rohu šestnástky nenamieril presne.

Slovan do druhého polčasu už neposlal Medveděva, ale aj bez neho bol sprvu aktívnejší. My sme si až postupom času vytvorili jasnú prevahu. Počas nej po centri Polievku hlavičkoval pred bránkou Jurčišin vedľa žrde a loptu tam poslal z 15 metrov aj Mazan po prihrávke Záhumenského. Ľupták z vyše dvadsiatich metrov preveril Ružinského. V čase našej dominancie prišiel nevídaný útok súpera. Rozhodca Dohál neodpískal faul na Franka, čo Bratislavčania využili na rýchly prechod dopredu z pravej strany, lopta putovala do vnútra pokutového územia, kde sa presadil Čerepkai2:1. Bol to nečakaný úder, na ktorý sme opäť museli reagovať. Na ihrisko prišli ďalší noví hráči, najmä po dvoch mesiacoch uzdravený útočník Depetris. V 81. minúte Mazan centrom našiel Polievku, ktorý hlavičkoval spoza päťky, ale brankár ´belasých´ bol proti. Vyšlo nám to až o štyri minúty neskôr. Tentoraz si Mazan vybral hlavu Davida Depetrisa a ten sa už z hranice malého vápna presadil a vyrovnal na 2:2. Záver bol hektický. My sme mohli streliť tretí gól po prihrávke Mazana na Pišoju, keď zakončoval z pravej strany šestnástky k žrdi. Ružinský bol na mieste. Na opačnej strane sa ocitli v prečíslení dvoch na jedného Slovanisti Rosenberger a Čerepkai, mali sme šťastie, že prvý menovaný pokazil prihrávku. Duel sa tak skončil nerozhodným výsledkom.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:1)

Góly: 8. Medveděv (z 11m), 69. Čerepkai – 20. Polievka, 85. Depetris. Rozhodoval: Dohál. ŽK: Mičák – Hruška, Mazan, Šulc. Diváci: 105.

Zostavy a striedania:

Slovan B: Ružinský – Medveděv (46. Rosenberger), Laczkó (80. Antálek), Radulović-Veličković (90. Mičák), Vojtko – Schlossár, Habodasz – Nikitin (90. Haramia), Hornyák, Schlossár, A. Tóth (68. Kušnír) – Čerepkai

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Kupčík, Prikryl – Sven Jurčišin (58. Šulc), Willwéber, B. Ľupták (72. Richtárech), Záhumenský (72. Pišoja) – Mazan (90. Hanes), Franko (72. Depetris), Polievka

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „V tomto zápase sme získali bod, pretože sme dvakrát prehrávali a dokázali sme to dvakrát zvrátiť do vyrovnania. Nie som spokojný s obrannou hrou mužstva, pretože sme inkasovali dva góly. Z hľadiska postavenia v tabuľke sme dva body stratili, ale z pohľadu priebehu zápasu sme bod získali.“

Róbert Polievka, strelec prvého gólu Dukly: „Bol to ťažký zápas. Dovolím si tvrdiť, že sme hrali iba na jednu bránku. Súper bol dvakrát pri našej bránke a dostali sme z toho dva góly. To sa nám nemôže stávať. Pokiaľ chceme bojovať o postup, nemôžeme dostávať takéto góly. Musíme sa v tomto nad sebou zamyslieť každý jeden hráč počnúc od brankára až po útočníka. Musíme lepšie brániť. Čo sa týka útočnej hry, ani tam nepanuje spokojnosť, pretože sme nedali o ten jeden gól viac ako súper.“

David Depetris, strelec druhého gólu Dukly: Zápas sme nezačali podľa našich predstáv. Dostali sme rýchly gól. Chalani potom dobre reagovali, vyrovnali a mali i šance na to, aby išli do vedenia 2:1. V druhom polčase sme boli tiež o niečo lepší ako súper, ale ten nám dal z jedinej šance gól na 2:1. Zareagovali sme i na to, dokázali sme znovu vyrovnať, ale tento výsledok nie je taký, aký sme očakávali. Hoci sme vzhľadom na priebeh duelu v závere asi bod získali, než dva stratili. Chceli sme však zvíťaziť, dostať trošku Podbrezovú pod tlak. Predviedli sme v tomto zápase aj pozitívne veci, práve tie musíme preniesť do ďalšieho duelu. Čo sa týka môjho gólu, videl som, že lopta je na našej pravej strane. Vybral som si miesto v šestnástke, Peťo Mazan to dobre odcentroval a ja som už iba dobre hlavičkoval ku žrdi.“

Najbližšie čaká futbalistov Dukly duel predposledného 29. kola 2. ligy, a to znovu v piatok, konkrétne 13. mája17.00 hodine na našom armádnom štadióne SNP Štiavničky, kde privítame nováčika Futbalový klub Humenné.

1. Podbrezová 65b, 2. B. BYSTRICA 63b, 3. Skalica 56b, 4. Komárno 50b, 5. Humenné 50b, 6. Košice 49b, 7. Šamorín 40b, 8. Žilina B 36b... , 11. Dubnica 30b, 12. Slovan B 26b, 13. Rohožník 26b, 14. Púchov 25b, 15. Bardejov 17b, 16. Námestovo 9b.