• Z Košíc s tromi bodmi, na čele spodnej šestky máme osembodový náskok
A tím / BBonline.sk / 06.04.2024

Z Košíc s tromi bodmi, na čele spodnej šestky máme osembodový náskok

Zdroj: MFK Dukla

V Košiciach v sobotu plný bodový zisk, navýšenie náskoku na čele tabuľky skupiny o udržanie sa a čisté konto Michala Trnovského v jeho ligovej premiére za MFK Dukla. O jediný gól stretnutia sa postaral Marian Pišoja, ktorý skóroval v Košickej futbalovej aréne aj pri jesennej výhre.

V našej bráne dostal po prvýkrát v rámci Niké ligy šancu Michal Trnovský. Od úvodu stretnutia mali navrch defenzívy oboch mužstiev. Do náznaku gólovej šance sa v 11. minúte dostal po nábehu na dlhý pas Martin Rymarenko, ale loptu si v šestnástke nespracoval ideálne a bol odzbrojený obrancom domácich. Hráči Košíc boli najbližšie ku gólu v 28. minúte, keď dostali loptu do našej šestnástky, ale preváhali ideálny moment na koncovku a Trnovský si so strelou Dávida Gallovića z druhej vlny poľahky poradil. Zverenci Jána Kozáka mladšieho si vypracovali viac nádejne rozvíjajúcich sa útočných akcií, ale vyložené šance stále neprichádzali. Hostia pohrozili v 36. minúte, keď Dávid Richtárech našiel za obranou súpera Mariana Pišoju, no jeho hlavičku Matúš Kira bez problémov zneškodnil.

Domáci boli v úvode druhého polčasu aktívnejší a po niekoľkých ich pološanciach mohol v 54. minúte otvoriť skóre Lukáš Fabiš, keď bol po prihrávke Žana Medveda osamotený na pravej strane pokutového územia. Trnovský však podržal náš tím. Gólovú radosť sme prežívali v 57. minúte po tom, čo Rymarenko z ľavej strany šestnástky odcentroval na pravý roh päťky, kde si Marian Pišoja spracoval loptu hruďou a vystrelil presne k vzdialenejšej tyči – 0:1. V 70. minúte mohol z ľavej strany pokutového územia vyrovnať Jeremie Obounet, ale Trnovský si s jeho prudkou prízemnou strelou poradil. V 74. minúte bol zas blízko k prvému gólu Košíc Gallovič, keď po Obounetovej spätnej prihrávke z pravej strany šestnástky zakončoval pred bránou sám, ale trafil len obetavého Pišoju. Záverečnú štvrťhodinu a nadstavený čas už naši hráči zvládli bez toho, aby čelili gólovej šanci súpera, a tak sme si z Košickej futbalovej arény odniesli tri body. Na čele tabuľky skupiny o udržanie sa máme už 8-bodový náskok.

Povedali po zápase pre prítomných zástupcov médií

Mário Auxt, tréner MFK Dukla: „Vedeli sme, že to bude náročné stretnutie, že domáci potrebujú body. Snažili sme sa na to pripraviť. Hlavne v prvom polčase to bolo náročné, lebo domáci hrali kompaktne. Zatvárali nám priestory, cez ktoré sme sa ťažko presadzovali. Do druhého polčasu sme chlapcov nabádali, aby boli trpezliví. V podstate sme si počkali na jeden gól, ktorý rozhodol toto stretnutie. Dôležité bolo, že sme v závere dobre bránili. Musím povedať, že dnes nás podržal aj brankár.“

Marian Pišoja, strelec gólu Dukly: „Možno jedna strela stačila na víťazstvo, ale padla tam. Boli sme dnes efektívnejší ako súper, a to rozhodlo. Je to zaujímavé, že zrovna tu som dal oba svoje góly. Dobre sa tu hrá, krásny štadión. Dnes to ale bolo o celom tíme. Makali sme za jeden povraz, vyústilo to k tomu gólu a zvládli sme to aj vzadu ako tím. Treba povedať, že súper nás v druhom polčase zatlačil. Vytvorili si aj nejaké šance, našťastie sme to tam poblokovali. Keď makáte, tak sa aj tá šťastena môže k vám prikloniť. Boj o siedme miesto ešte zďaleka nie je rozhodnutý, ešte ostáva veľa zápasov.“

Michal Trnovský, brankár, ligová premiéra v drese MFK Dukla: „V prvom rade ďakujem vedeniu a trénerom za šancu, keďže momentálne nie je jednoduché dostať sa do brány. Môj parťák Matúš Hruška podáva stabilné výkony a neskutočne dobre chytá. Je to fantastický pocit, byť po dlhšej dobe opäť v bráne. Naposledy som chytal v lige asi pred tromi rokmi, keď Nitra vypadávala z ligy. Som veľmi vďačný aj rodine a spoluhráčom. Zápas to nebol jednoduchý. Prvý polčas bol opatrný z oboch strán, s minimom šancí. Cez polčas sme si niečo povedali a do druhého polčasu sme šli s jasným cieľom vyhrať. To sa nám nakoniec podarilo, ale vďaka patrí celému tímu za to, ako mi pomáhali. Každý bojoval jeden za druhého. Bol to kolektívny výkon. Dali sme gól a Košice sa dostali do tlaku, ale ustáli sme tie situácie.“

Niké liga - sk. o udržanie sa - 4. kolo - sobota 06.04.2024, 18.00 h - Košice

FC Košice - MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Góly: 57. Pišoja. ŽK: 45+2. Hočko - 69. Richtárech, 71. Š. Rusnák (RT), 90. Trnovský. ČK: 71. Š. Rusnák (RT, po druhej ŽK). Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Štofik. Diváci: 3552.

Zostava FC Košice: Kira – Innocenti, Gorosito, Kružliak (C) – Davis (79. Petrák), Hočko (83. Greššák), Gallovič (79. Qose), Fabiš – Faško (83. Sovič) – Jones (44. Obounet), Medved.
Tréner: J. Kozák ml..

Zostava MFK Dukla: Hruška - Mensah, Willwéber (C), Migaľa - Pišoja, Richtárech (90. J. Guimarães), Hlinka, Marquinho (74. Považanec) - Slebodník (74. Hanes), Veselovský (46. Depetris) - Rymarenko (88. Ľupták).

5

Nasledujúci zápas odohrajú futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v sobotu 13. apríla od 18.00 h na domácom trávniku proti Michalovciam.

Sumár mládeže: Sedemnástka bodovala s Trnavou, všetky žiacke tímy vyhrali