• Z Liptova sme priviezli bod za remízu 2:2
A tím / MFK Dukla / 24.04.2019

Z Liptova sme priviezli bod za remízu 2:2

Po dvoch víťazstvách na pôde vedúceho mužstva druhej ligy FK Pohronie a na domácich Štiavničkách proti Trebišovu, nastúpili v stredu 24.apríla futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v mestskej časti Liptovského Mikuláša v Okoličnom proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš v zostave s už uzdraveným Sašom Savićom a na súpiske bol uvedený i Blažej Vaščák.

V úvode zápasu mali domáci miernu prevahu, naša obrana však pracovala spoľahlivo. V 11.minúte po rohovom kope domácich v šestnástke fauloval Savić domáceho Laura a nariadený pokutový kop Bartoša brankár Krejčí bravúrne vyrazil.V 20.minúte po pravom krídle unikol Starší a jeho centrovanú loptu popred domácu bránu nezachytil ani jeden z našich hráčov. V tej istej minúte videl žltú kartu náš Saša Savić po faule na domáceho obrancu. V 25.minúte Polievka z ľavej strany z 20 metrov trafil bočnú sieť domácej brány. V 27.minúte sa Polievka veľmi pekne dostal do šestnástky domáceho mužstva a na jeho centrovanú loptu bol vo veľmi dobrej pozícii pred domácim brankárom prikrátky Tóth. V 35. minúte sa dostal domáci Kačerík do výbornej streleckej pozície, ale jeho strela išla vysoko nad našu bránu. O minútu na to prenikajúceho Polievku nedovolene zastavil domáci Líšivka a videl žltú kartu. V 43.minúte tvrdo z vyše 23 metrov vystrelil Willwéber, lopta však vyšla do stredu brány a brankár Gábriš ju chytil. V závere polčasu sa útoky striedali na oboch stranách ale skóre sa nezmenilo a tak išli mužstvá do šatní za nerozhodného stavu 0:0.
V úvode druhého polčasu sme kopali dva rohové kopy ale domáca obrana sa ubránila. V 55.minúte sa v našom pokutovom území uvoľnil Kačerík ale jeho tvrdú strelu Krejčí vyrazil. V 60.minúte po závare v našom pokutovom území sa presadil Laura a z 5 metrov prepasíroval loptu za bezmocného Krejčího. Mikuláš viedol 1:0.V 69.minúte po prihrávke Polievku Starší vyrovnal na 1:1. O minútu na to domáci Staš hlavou zaznamenal druhý gól Mikuláša a bolo 2:1. V 76.minúte strela Snitku trafila po teči Staršieho pravú tyč domácej brány. V 73.minúte domáci Kačerík po rýchlom brejku nastrelil brvno našej brány. V 87.minúte sa veľmi pekne cez dvoch brániacich domácich hráčov uvoľnil Polievka a zaznamenal vyrovnávajúci gól na 2:2

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)

Góly: 60.Laura, 70.Staš – 69.Starší, 87.Polievka
Žlté karty: Líšivka, Bartoš - Savić
Rozhodovali: Čiernik - Vitko, Poracký
Diváci: 510

Zostava MFK Dukla: Krejčí – Starší, Kupčík, Prikryl, Savić – Willwéber, Snitka (85.Galić) – Gregáň (85.Žilinec), Tóth (66.Dolný), Polievka – Laksík

Stanislav Varga, tréner Dukly: „Čakali sme ťažký zápas, ktorý aj bol. Dokázali sme uhrať bod, dvakrát sme dokázali zvrátiť nepriaznivý stav. Adam chytil penaltu, pre divákov to bol určite zaujímavý zápas. My sme šťastní za bod, zase sme dokázali v závere vyrovnať a práve tých posledných asi 20 minút bolo z našej strany veľmi dobrých. Ale ako hovorím – dnes to bol ťažký súper, mal zo začiatku prevahu, nepremenil penaltu, potom dal gól, nám sa podarilo vyrovnať, nastrelili sme žrď, súper dal druhý gól, trafil brvno a nakoniec sa nám podarilo vyrovnať. Ja si myslím, že keď z každého zápasu vonku niečo domov prinesieme, tak je to dobré.“

Róbert Polievka, autor vyrovnávajúceho gólu: „Prvý polčas nebol z našej strany najlepší ale opäť sa ukázalo, že čo dáte futbalu, tak futbal vám to vráti a už tá chytená penalta od Adama nás vrátila do hry a vtedy sme uchopili našu šancu a cítili, že nám dnes bude dopriate. Určite nám slúži ku cti, že sme hrali do konca a aj za nepriaznivého stavu sme sa snažili hrať a vrátilo sa nám to v podobe získaného bodu, ktorý je pre nás veľmi cenný.“

Najbližšie sa naša Dukla predstaví na domácom ihrisku v sobotu 27.04.2019 o 17:00. Súperom nám bude Partizán Bardejov.