• Ženy dali v Žiline sedem gólov a poskočili na tretie miesto
Ženy / MFK Dukla BB / 13.11.2023

Ženy dali v Žiline sedem gólov a poskočili na tretie miesto

Ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica vycestoval v sobotu na svoj posledný vonkajší zápas v jesennej časti. Duklistky si proti domácim Žilinčankám schuti zastrieľali, pripísali si druhú výhru v rade a v tabuľke najvyššej slovenskej ženskej súťaže sa posunuli na tretiu priečku.

Banskobystričanky sa na umelej tráve v žilinskej mestskej časti Strážov ujali vedenia v 15. minúte, keď Zuzana Jamrichová obišla na pravom krídle protihráčku a prihrala výborne pred bránu, kde zakončila presne Adriana Briššová - 0:1. Na 0:2 zvýšila v 22. minúte Monika Havranová, ktorá si našla odrazenú loptu a spoza šestnástky vystrelila presne k pravej tyči brány Žiliny. Po polčase napokon platil stav 0:3, keďže v 32. minúte zachytila slovenská reprezentantka Lenka Mazúchová rozohrávku domácich a z ľavej strany pokutového územia vypálila presne pod brvno.

Na výsledkovej tabuli to tak nevyzeralo, no mladé a dravé Žilinčanky herne nezaostávali, akurát často chybovali pri rozohrávke už v zadných radoch. Domáce sa snažili hrať aktívne v ofenzíve a kombinačne. Odmeny sa dočkali v prvej polovici druhého polčasu. V 52. minúte znížila na 1:3 kapitánka Barbora Valová, ktorá po odrazenej lopte vystrelila z hranice šestnástky a hostky tečovali loptu k pravej tyči vlastnej brány. V 58. minúte mali domáce k dispozícii priamy kop z vyše 20-tich metrov a Sára Kerešová presnou strelou k pravej tyči brány Dukly znížila na rozdiel jediného gólu - 2:3. Žilinčankám sa napokon podarilo zmazať trojgólové manko. V 63. minúte vyrovnala na 3:3 svojím druhým presným zásahom Valová, keď jej strela z uhla prepadla brankárke Dominike Kopernickej za bránkovú čiaru.

Hráčky Dukly však nedovolili súperkám dokonať obrat. Krátko po rozohrávke vysunula Tamara Gembická výborným pasom za obranu Mazúchovú, ktorá zblízka obstrelila brankárku Ivonu Vančovú a pridala svoj druhý gól v zápase - 3:4. V 71. minúte zvýšila na 3:5 Gembická, keď po prihrávke Jamrichovej obišla na pravej strane šestnástky súperku a zblízka prekonala Vančovú.

Bystričanky sa tešili z ďalšieho gólu v 81. minúte, keď sa Havranová po Mazúchovejnákope za obranu na ľavej strane pokutového územia zbavila protihráčky a vystrelila do bližšieho horného rohu brány Žiliny, čím pridala svoj druhý presný zásah - 3:6. Medzi dvojgólové strelkyne sa zaradila aj Briššová, ktorá v 86. minúte po druhej Mazúchovej asistencii unikla žilinskej obrane, obhodila si brankárku Vančovú a zasunula loptu do prázdnej brány - 3:7. Duklistky tak pridali druhú výhru v rade a po prehre Trnavy sa posunuli na 3. priečku tabuľky najvyššej ženskej slovenskej súťaže.

Povedali o zápase

Lenka Mazúchová, hráčka Dukly, dva góly a dve asistencie v zápase: „Od začiatku zápasu mali hernú prevahu šošonky. Neprekvapilo nás to, vedeli sme, že majú mladé, šikovné hráčky, ktoré budú chcieť hrať rýchlo s loptou. Napriek tomu sme vstúpili do zápasu s tým, že chceme jednoznačne vyhrať. Súperky mali v prvom polčase niekoľko šancí, no nepodarilo sa im ich premeniť. V druhom polčase sme trochu zaspali a po našich chybách dokázali Žilinčanky vyrovnať. Nás to nabudilo a po treťom góle Žiliny sme odpovedali a pridali ďalšie góly. Súperky aj napriek tomu stále hrýzli, no my sme sa nedali a dotiahli sme zápas do úspešného konca. Súperky mali celý zápas prevahu na lopte a hrali pekný, rýchly futbal, no bolo tam veľa nepresností v ich finálnej fáze. Futbal sa hrá na góly, nie na krásu, preto chcem poďakovať babám za vynikajúci, bojovný výkon. Najviac odjazdila zápas Zuzka Jamrichová, a preto by som ju chcela pochváliť. Jednoznačne bola najlepšia hráčka nášho tímu.“

Adriana Briššová, hráčky Dukly, dva góly v zápase: „Do zápasu sme šli s jasným cieľom vyhrať. Žilina začala zápas s rýchlym pressingom a dobrou kombinačnou hrou, čo nám robilo trochu problém. Našťastie sme boli efektívne v premieňaní šancí, podarilo sa nám v úvode otvoriť skóre a po pekných šanciach sme sa dostali v prvom polčase do trojgólového vedenia. Druhý polčas sme podcenili, súperky na nás vybehli a rýchlymi gólmi vyrovnali na 3:3. Nepoložilo nás to a dokázali sme si vytvoriť ďalšie šance, z ktorých sme vyťažili maximum a zápas nakoniec dotiahli do úspešného konca. Ďakujem spoluhráčkam za bojovný výkon. Čaká nás ešte posledný zápas jesennej časti so Slovanom Bratislava, na ktorý sa tešíme a verím, že bojovným výkonom si z neho odnesieme ďalšie tri body.“

Zuzana Jamrichová, hráčka Dukly, dve asistencie v zápase: „Bol to náročný zápas. Baby zo Žiliny hrali hneď od začiatku behavý futbal a nám trochu trvalo, kým sme si začali hrať to svoje. Kombinačnou hrou sme si vytvorili šance, ktoré sme dokázali premeniť na góly a teší ma, že som na niektoré prihrala. Druhý polčas začal z oboch strán tak, ako prvý, no tentokrát sa podarilo skórovať aj Žilinčankám a na našej strane vzniklo zbytočné napätie, no upokojili sme sa, zabojovali, a znova nám to tam padalo. Som hrdá na to, ako vieme bojovať jedna za druhú a nevzdávať sa. V tomto zápase sme to ukázali naplno.“

Demišport liga - 1. liga ženy - 12. kolo - sobota 11.11.2023, 16.00 h - Žilina-Strážov UT

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 3:7 (0:3)

Góly: 52. a 63. Valová, 58. Kerešová - 15. a 86. Briššová, 22. a 81. Havranová, 32. a 64. Mazúchová, 71. Gembická. Bez kariet. Rozhodovali: Matula - Botka, Gešová. Diváci: 50.

Zostava MŠK Žilina: Vančová - Cvešperová, Šmidová, Badíková (86. Staňová), Možutíková, Valová (C), Kerešová (80. Plchová), Poliaková (86. Gunišová), Časnochová, Ďurišová (56. Bučková), Michalcová.
Tréner: S. Ceniga.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica:Kopernická - Mileiová, Ždánska (58. Tesáková), Havranová, Vagaská - Veselová (C), Morovjanová -Mazúchová, Gembická (72. Brandysová), Jamrichová - Briššová.
Tréner: J. Boroviak.