• Ženy MFK Dukla bodovali na úvod sezóny v Nitre
A tím / MFK Dukla (PR) / 03.08.2021

Ženy MFK Dukla bodovali na úvod sezóny v Nitre

zo súboja v Nitre (M. Hlaváček)

Do prvoligovej sezóny vstúpili v nedeľu prvého augusta aj futbalistky banskobystrickej Dukly. Predstavili sa pod Zoborom, kde ich hostila Nitra. A hoci sme išli do rýchleho vedenia, napokon sa duel skončil nerozhodne 1:1.

Dukla sa dostala do skorého vedenia v 3. minúte z protiútoku, keď po prihrávke Štrúbelovej z ľavej strany do vápna strieľala najprv neúspešne Strečková a odrazenú loptu následne dorážala do bránky Lýdia Čierniková0:1. Nitra sa následne snažila dostať do súvislejšieho tlaku, hralo sa prevažne na polovici Dukly. Napriek tomu našu obranu prekonávala len veľmi obtiažne a nepodarilo sa jej v prvom polčase pokoriť spoľahlivo chytajúcu Petru Tišliarovú. Do druhého polčasu vstúpili domáce futbalistky veľmi aktívne, čo vyústilo až do pokutového kopu. Bývalej hráčke Dukly Lenke Mazuchovej sa však ani na dvakrát nepodarilo prekonať Tišliarovú. Nitra aj po nepremenenej penalte pokračovala vo svojej aktívnej útočnej hre, Duklistky sa naopak snažili hroziť rýchlymi protiútokmi zo zabezpečenej obrany a vytvorili si tiež niekoľko sľubných šancí. Súperovi sa však predsa len podarilo vyrovnať, keď sa po nedôraze brániacich hráčok v 16-ke presadila kapitánka Nitry Katarína Košlabová1:1

FC Nitra – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 71. Košlabová – 3. Čierniková. Rozhodoval: Barát. ŽK: Cabadajová (Dukla).

Zostava: MFK Dukla: P. Tišliarová - M. Cabadajová, T. Miháliková, A. Herbríková, B. Mileiová, A. Štrúbelová, N. Veselová, L. Pavlíková, L. Čierniková, J. Šimová, D. Strečková. Striedania: 56´ D. Paterová za L. Pavlíkovú, 66´ D. Kopernická za J. Šimovú, 79´ M. Veselková za D. Strečkovú.

Duel v Nitre nám zhodnotil tréner ženského tímu MFK Dukla Jaroslav Borovjak:

„Som rád, že sa nám podarilo vstreliť rýchly úvodný gól zápasu, ktorý bol potvrdením našich očakávaní, že by sme mohli proti súperovi z Nitry po sérii prehier zaznamenať dobrý výsledok. Dievčatá pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne, čo bolo vidieť najmä na pozornom plnení defenzívnych úloh, čo ma však teší, je skutočnosť, že to nebolo z našej strany len o defenzíve, ale dokázali sme si rýchlymi protiútokmi taktiež vytvoriť šance. Vyrovnávajúci gól súpera síce mrzel, ale aj tak si myslím, že s konečným výsledkom môžeme byť spokojní a máme na čom stavať do ďalších zápasov.“

Petržalka – Žilina 0:5, Myjava – Ružomberok 5:2, Trenčín – Trnava 0:3, Slovan – N. Zámky 4:0.

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica doma v Kremničke v nedeľu 8. augusta o 15.00 hodine. Súperom bude AS Trenčín.

Klikni tu: Fotogáléria Milo Hlaváček

Zaslúžené víťazstvo a tri body pre MFK Dukla z Púchova.