Ženy / BBonline.sk / 18.10.2023

Ženy MFK Dukla ťahali v Trenčíne za kratší koniec

BBonline.sk

BBonline.sk

Ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica v druhú októbrovú sobotu podľahol vonku súperkám z AS Trenčín.

V prvom polčase duelu 9. kola najvyššej slovenskej ženskej futbalovej súťaže sa gólovo nepresadilo ani jedno družstvo. Po zmene strán otvorili skóre tabuľkovo nižšie postavené Trenčianky, keď Sára Straková v 56. minúte po rýchlom prieniku osou ihriska zakončila presne k ľavej tyči brány Dukly – 1:0. Bystričanky odpovedali už v 61. minúte po rohovom kope z ľavej strany. Ten rozohrali nakrátko a strieľaný center Lenky Mazúchovej si hráčka Trenčína Veronika Žitňáková, v snahe odvrátiť loptu do bezpečia, zrazila zblízka hlavou do vlastnej brány – 1:1.

Domáce strelili víťazný gól v 81. minúte zásluhou kapitánky Natálie Pohorelcovej, ktorá to skúsila z približne 25-tich metrov a trafila parádne, keď sa lopta do bránkovej siete odrazila od brvna – 2:1. V samom závere ešte poistila výhru AS Trenčín svojím druhým presným zásahom Straková, ktorá predviedla parádne sólo. Duklistky tak prehrali po druhýkrát v rade, ale naďalej im v tabuľke patrí pekné 3. miesto.

Natália Veselová, kapitánka MFK Dukla: „V Trenčíne sme ešte nevyhrali a dúfali sme, že dnes to konečne zmeníme. Zápas sa žiaľ nevyvíjal podľa našich predstáv, nedarilo sa nám získať hernú prevahu ani si vypracovať dostatočné množstvo šancí. A práve naopak, vzadu sme museli riešiť viaceré ťažké situácie. Napriek vývoju zápasu sme určite chceli odísť z Trenčína aspoň s bodom, napokon však rozhodol výstavný gól súperiek. Teraz nám do ďalšieho zápasu zostáva pomerne dosť času, ktorý určite musíme využiť na to, aby sme do záveru jesennej časti išli čo najlepšie pripravené a maximalizovali náš bodový zisk.“

Demišport liga – 1. liga ženy – 9. kolo – sobota 14.10.2023, 15.00 h – Trenčín UT

AS Trenčín – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:0)

Góly: 56. a 90. Straková, 81. Pohorelcová – 61. Žitňáková (vla.). ŽK: 42. Mazúchová. Rozhodovali: Brna – Pastorek, Bernát. Diváci: 30.

Zostava AS Trenčín: Maliňáková – Lahká, Sýkorová (90. Škultétyová), Žitňáková, Kubalová, Masárová, Straková, Kunková, Pohorelcová (C), Cabúková, Gabrišová.
Tréner: P. Straka.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Kopernická – Mileiová (78. Jančíková), Tesáková (68. Ždánska), Babinová, Jamrichová – Veselová (C) (78. Brandysová), Morovjanová – Jančová, Gembická (81. Lukach), Mazúchová – Briššová.

912615:315

Ženy MFK Dukla budú hrať najbližšie až v stredu 1. novembra, keď o 11.00 h nastúpia na stretnutie 11. kola Demišport ligy na pôde GFC Regionálnej Akadémie v Tesároch.

Slovnaft Cup: Dukla bola Slovanu vyrovnaným súperom, do štvrťfinále však ide Slovan