• Ženy MFK Dukla vyhrali aj v druhom kole, vonku zdolali Petržalku
Ženy / MFK Dukla BB / 21.08.2023

Ženy MFK Dukla vyhrali aj v druhom kole, vonku zdolali Petržalku

Ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica bodoval naplno aj v druhom kole najvyššej slovenskej ženskej súťaže, keď v sobotu 19. augusta zvíťazil najtesnejším rozdielom na pôde FC Petržalka.

Duklistky vstúpili do sezóny dominantnou domácou výhrou nad GFC Regionálnou Akadémiou, na čo chceli nadviazať aj na umelej tráve v Petržalke. Bystričanky zatápali domácej defenzíve najmä zásluhou ofenzívneho tria Adriana Briššová – Tamara Gembická – Lenka Mazúchová. Po ľavej strane ťahala útoky Dukly výborne hrajúca Veronika Jančová. Z tímu Petržalky hrozila najviac Mária Rigová, tú však strážila pozorná Mária Veselková.

O jediný gól stretnutia sa v 41. minúte postarala Gembická. Ešte predtým obrankyňa Petržalky odhlavičkovala loptu tak, ako nechcela, teda na kopačku Duklistky Briššovej, ktorá svoj samostatný nájazd zakončila placírkou do ľavej tyče brány domácich, ale Gembická už z dorážky upratala loptu do siete – 0:1.

Zápas od prvých minút sprevádzala nervozita a emócie v súbojoch, čo vyvrcholilo v 70. minúte. Hráčka Petržalky, Nigérijčanka Amarachi Achor v šestnástke v prerušenej hre udrela do tváre Gembickú, ktorá po ošetrení pokračovala v zápase.

Po tejto roztržke v pokutovom území musela v zápase kvôli zraneniu ruky predčasne skončiť Petra Morovjanová. Nahradila ju Simona Brandysová, ktorá dohrávala duel s rozbitým nosom, keďže jej zblízka nešťastne napálila loptu do tváre spoluhráčka Veselová. Pokoj na kopačky hráčok Dukly mohla priniesť Gembická, keď rozhodca Peter Ježík namiesto odpískania penalty ponechal výhodu, ale útočníčka hostiek netrafila prázdnu bránu. Bystričanky si však tesné vedenie v početnej prevahe postrážili

Petra Tišliarová, brankárka MFK Dukla ženy: „Odohrali sme fyzicky náročný zápas. Pred zápasom sme si povedali, že skúsime súperky zatlačiť hneď od začiatku vysokým napádaním, čo sa nám aj prvých pätnásť minút zápasu darilo. Potom sme sa z nejakého dôvodu veľmi stiahli, súperky sa to snažili hneď využiť a zatlačili nás. Dokázali si vypracovať niekoľko šancí a tri nebezpečné priame kopy spoza šestnástky. Našťastie pre nás sme sa dokázali v 41. minúte presadiť gólom a do druhého polčasu sa nám išlo ľahšie. V druhom polčase sa hral veľmi vyrovnaný zápas, kde sme mali my a aj súperky niekoľko nebezpečných šancí. Veľmi sa tešíme, že sme zápas dotiahli do víťazného konca, nakoľko sa nám nepodarilo v 81. minúte skórovať do prázdnej brány a súperky v 88. minúte nastrelili brvno. Veríme, že budeme pokračovať vo víťaznej šnúre aj budúci víkend, keď doma privítame Žilinu.“

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 41. Gembická. ŽK: 63. Szabová – 75. Mazúchová. ČK: 70. Achor. Rozhodovali: Ježík – Kováč, Ďuďák. Diváci: 25.

Zostava FC Petržalka: Isaková – Poniger, Achor, Zušťáková (71. I. Balážiková), Badžgoňová (C), Petríková, Režňáková (71. Čambalová), Szabová, Rigová (62. Šoltysová), Schmidtová, Pavlíková. Trénerka: I. Balážiková

Zostava MFK Dukla ženy: Tišliarová – Jančová, Mileiová, Tesáková, Veselková – Veselová (C) Morovjanová (73. Brandysová)  – Cimermanová (66. Vojteková) Briššová, Mazúchová – Gembická. Tréner: J. Boroviak.