• Ženy MFK Dukla zdolali Petržalku po góle z priameho kopu v závere
Ženy / MFK Dukla | BBonline.sk / 06.11.2023

Ženy MFK Dukla zdolali Petržalku po góle z priameho kopu v závere

Ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica v prvú novembrovú sobotu ukončil trojzápasovú sériu bez víťazstva, keď na Mestskom mládežníckom štadióne zdolal najtesnejším rozdielom súperky z Petržalky.

Duklistky rozvlnili sieť už v prvom polčase, ale stav po 45-tich minútach ostal bezgólový. Po priamych kopoch reprezentantky Lenky Mazúchovej sa dvakrát strelecky presadila Monika Havranová, ale v oboch prípadoch odmával postranný rozhodca ofsajd. Domáce si však dokázali vypracovať aj ďalšie šance. Mazúchová sa prezentovala peknou individuálnou akciou, keď cez štyri súperky prenikla do šestnástky, ale neskórovala. Do únikov sa dostávala útočníčka Adriana Briššová, ale brankárka a kapitánka hostiek Viktória Cigánková podržala svoj tím. Najväčšiu šancu Petržalky vymazala najprv brankárka Dominika Kopernická a následne aj ofsajdový verdikt.

Banskobystričanky napokon odpor súperiek zlomili v závere stretnutia. Striedajúca DarynaLukach ešte nepochodila, keď aj ju Cigánková pri nájazde vychytala. V 88. minúte sa už sleDuklistky dočkali. Lukach zahrala následný rohový kop z ľavej strany na prednú tyč, kam si nabehla presne hlavičkujúca Havranová - 1:0. Ženy MFK Dukla tak ukončili 3-zápasovú sériu bez výhry a naďalej sa držia na priečkach zaisťujúcich účasť v skupine o titul.

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Dnes sme podali dobrý výkon. Hráčky dobre spolupracovali vo všetkých zónach ihriska, čo najmä v prvom polčase viedlo k mnohým šanciam. Tie sme žiaľ nepremenili a rozhodca dvakrát neuznal gól kvôli ofsajdu. V snahe streliť gól sme otvorili párkrát priestor aj na protiútoky súpera, a ten hrýzol. Som rád, že sa nám napokon zaslúžene podarilo streliť víťazný gól. Každá hráčka si zaslúži pochvalu, nechali tam srdce, veľa síl. Verím, že tento výkon bude odrazovým mostíkom pre posledné dva zápasy v jesennej časti.“

Monika Havranová, strelkyňa jediného gólu duelu: „Do zápasu sme isli s tým, že tri body musia zostať doma, čo sa nám aj podarilo. Prvý polčas sme začali lepšie, dali sme dva rýchle góly, ktoré nám bohužiaľ neuznali kvôli ofsajdu, a tak sme museli makať ďalej. Hrali sme kombinačne, mali sme veľa striel. V druhom polčase sme museli dať gól, čo sa nám aj podarilo z rohu. Som šťastná, že som ten víťazný gólik dala ja a tri body ostali doma. Ideme sa teraz sústrediť na ďalšie zápasy.“

Dominika Kopernická, brankárka MFK Dukla ženy: „Do zápasu s Petržalkou sme išli s tým, že chceme doma získať tri body. V prvom polčase sme si vypracovali veľa šancí, dve padli aj za bránkovú čiaru, ale kvôli ofsajdu neplatili. Hostky hrozili hlavne z protiútokov, ale našťastie sme si to dokázali ustrážiť. Po polčasovej prestávke sme chceli pokračovať v našej dobrej kombinačnej hre, ale zápas sa vyrovnal a aj Petržalka pohrozila, keď mali tiež tutovku, s ktorou som si však poradila, ale nakoniec bol aj tak odpískaný ofsajd. V 88. minúte nám to tam po rohovom kope našťastie padlo. Mňa teší náš výkon a hlavne moje čisté konto. Dúfam ,že si ho udržím aj v ďalšom zápase.'

Demišport liga - 1. liga ženy - 11. kolo - sobota 04.11.2023, 17.00 h - MMŠ Radvaň-Kráľová UT - B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - FC Petržalka 1:0 (0:0)

Góly: 88. Havranová. ŽK: 90. Gembická - 58. Szabová, 90. Pavlíková. Rozhodovali:Antalík - Jodas, Kuchár. Diváci: 50.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica:Kopernická - Mileiová, Havranová, Ždánska (68. Tesáková), Vagaská, Veselová (C) (68. Babínová), Morovjanová, Mazúchová, Briššová, Jamrichová (79. Lukach), Gembická.
Tréner: J. Boroviak.

Zostava FC Petržalka:Cigánková (C) - Achor, Režňáková, Schmidtová, Szabová, Petríková, Poniger, Pavlíková, Vojkovičová (59. I. Balážiková), Slovíková (46. Baranová), Krčová.

5

Nasledujúci zápas odohrajú ženy MFK Dukla v sobotu 11. novembra od 16.00 h na ihrisku MŠK Žilina.

Športový deň s futbalovou Duklou

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Dolný Kubín 6:0 /1:0/, v druhom prípravnom zápase

V Dukle vítame Dominika Veselovského

V klube MFK Dukla musíme byť disciplinovaní!

Sumár mládeže: Starší dorastenci opäť vyhrali, proti Pohroniu sa darilo aj pätnástke a mladším žiakom