• Ženy na úvod nadstavby nestačili na Slovan
Ženy / MFK Dukla BB / 09.04.2024

Ženy na úvod nadstavby nestačili na Slovan

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v prvom kole nadstavbovej skupiny o titul mali po väčšinu zápasu početnú prevahu, ale napriek tomu podľahli súperkám z Bratislavy rozdielom triedy.

Skóre sobotňajšieho stretnutia na umelej tráve na Štiavničkách otvorili belasé, keď sa v 19. minúte presadila hlavou po rohovom kope Lucia Droppová - 0:1. Slovanistky hrali od 22. minúty o desiatich, keďže Klára Krajčíová zatiahla ručnú brzdu pred šestnástkou pri úniku Adriany Briššovej. Duklistky potrestali tento faul okamžite, keďže Monika Havranová z priameho kopu rozvlnila sieť - 1:1.

Obrat sa však nekonal a do druhého polčasu vstúpili lepšie hostky. Zuzana Tomčíková v 51. minúte prekonala Dominiku Kopernickú v bráne Dukly zo štandardky z takmer polovice ihriska - 1:2. V 55. minúte zas z penalty pridala svoj druhý gól Droppová - 1:3. V 62. minúte sa peknou strelou spoza šestnástky podarilo znížiť na 2:3 Briššovej, ale v rozmedzí 70. a 73. minúty skórovala dvakrát striedajúca Paulina Hrdličková a na tabuli už svietil stav 2:5. Hráčky MFK Dukla ešte do konca stretnutia inkasovali raz, a to z kopačky Droppovej, ktorá tak skompletizovala hetrik.

Povedali o zápase

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „V dobre rozohranom zápase sme veľkými chybami umožnili ísť súperovi do vedenia. V snahe vyrovnať sme išli do rizika, ktoré nevyšlo.“

Natália Veselová, kapitánka MFK Dukla ženy: „Slovan od začiatku zápasu bol v držaní lopty lepší, avšak na druhú stranu, naša defenzíva bola dobre zorganizovaná. Súpera sme okrem inkasovaného gólu z rohového kopu do vyložených šancí nepúšťali. Vedeli sme, že našou úlohou bolo hrať trpezlivo s prípadnou príležitosťou na rýchly protiútok. K tomu aj došlo, čoho výsledkom bolo vylúčenie hráčky súpera a gól zo štandardnej situácie. Určite je škoda, že sa nám za týchto okolností nepodarilo prevziať na ihrisku iniciatívu, alebo aspoň vyrovnať obraz hry. Súper nás stále na ihrisku prevyšoval, čo bolo určite pre nás ťažké aj zo psychického hľadiska. Napriek tomu sme však verili, že v zápase môžeme byť úspešné. Bohužiaľ, v druhom polčase nám súper odskočil po smolnom góle a penalte až o dva góly. Po našom kontaktnom góle sa hra viac otvorila, gólové šance pribudli na obidvoch stranách, výsledkom však boli ďalšie tri góly v našej sieti. V tíme si uvedomujeme, že s našimi výsledkami a výkonmi z posledných zápasov spokojné byť nemôžeme a že ak chceme byť v skupine o titul konkurencieschopné, potrebujeme zabrať po všetkých stránkach.“

Demišport liga - 1. liga ženy - skupina o titul - 1. kolo - sobota 06.04.2024, 11.00 h - Štiavničky UT

MFK Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava 2:6 (1:1)

Góly: 23. Havranová, 62. Briššová - 19., 55. (pen.) a 84 Droppová, 51. Tomčíková, 70. a 73. Hrdličková. ŽK: 60. Korimová. ČK: 22. Krajčíová. Rozhodovali: Majer - Valentíny. Diváci: 50.

Zostava MFK Dukla:Kopernická - Mileiová, Havranová, Ždánska, Koctúrová, Veselová (C), Brandysová, Jančová (76. Skladaná), Tesáková (86. Voskárová), Briššová, Gajdošíková (46. Lukach).
Tréner: J. Boroviak.

Zostava ŠK Slovan:Sorbyová - Pálková, Tomčíková, Vaculová, Korimová (60. Gibejová), Krajčíová, Droppová (C), Nedoroščíková (60. Bereščáková), Naňová (76. Ivanová., Glézlová (68. Hrdličková), Jalakšová (68. Horvatová).

27

Duklistky odohrajú nasledujúci zápas v sobotu 13. apríla od 11.00 h v Ružomberku.

V Skalici sme bodovali naplno po parádnej strele Rymarenka a prvom góle Veselovského za Duklu