• Ženy po výbuchu v závere prvého polčasu vysoko podľahli prvej Myjave, v druhom už neinkasovali
Ženy / MFK Dukla BB / 23.04.2024

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica čelili v tretiu aprílovú sobotu v Priechode majsterkám posledných dvoch ročníkov a aktuálnym líderkám tabuľky z Myjavy. Hoci vysoko prehrali, pozitívom je, že po zmene strán už neinkasovali.

Duklistky sa zatiaľ v skupine o titul trápia, keď v nej ešte nebodovali. Proti suverénnej Myjave ťahali podľa očakávania za kratší koniec a v prvom polčase inkasovali až sedemkrát, pričom päť gólov dostali v rozmedzí 37. a 45. minúty. Domáce po zmene strán zlepšili defenzívu a ďalší gól už súperkám streliť nedovolili. Ženy MFK Dukla si budú chcieť napraviť chuť v sobotu 27. apríla od 12.00 h, keď sa predstavia na ihrisku FC Spartak Trnava.

Povedali po zápase

Natália Veselová, kapitánka MFK Dukla ženy: „Po katastrofálnom úvode, v ktorom sme opäť inkasovali dva rýchle góly, sme sa snažili vrátiť do zápasu a hlavne nedopustiť, aby nám súper gólovo odskočil ešte viac. Až do tretieho gólu si myslím, že naša hra nebola zlá, bojovali sme, snažili sme sa aj útočiť. Ten výbuch z našej strany, ktorý nastal po góle na 0:3, je neospravedlniteľný. Dostať päť gólov za osem minút je extrém, odhliadnuc od toho, či sa jednalo o smolné góly, alebo o ten jeden, kde bolo pravdepodobné postavenie súperky mimo hry. Súperky ťažili predovšetkým z toho, že v ich útočnej finálnej fáze sme to nemali vôbec dobre pokryté a dali sme im vo vlastnej šestnástke dostatok priestoru na zakončenie nohou alebo hlavičkou po centroch. A je pravda, že takéto šance na skórovanie tímy ako Myjava málokedy nevyužijú. Určite to bolo ťažké aj pre NatyDurľákovú, ktorá si týmto musela prejsť ako brankárka pri svojom debute. Cez polčas sme si v kabíne tieto situácie rozobrali medzi sebou aj s trénermi a ujasnili si to, že v druhom polčase musíme veľa vecí zmeniť a na ihrisko musí nastúpiť iná Dukla. Cieľom bolo neinkasovať ďalší gól a pokúsiť sa nejaký streliť. Vyšlo nám to síce len tak napoly, ale náš výkon v druhom polčase hodnotím ako dobrý, aj keď výsledok zostal rovnako zlý.“

Natália Ďurlaková, pätnásťročná debutantka v bráne MFK Dukla ženy: „Som rada, že mi tréneri dali príležitosť zahrať si v tomto zápase. Bol to náročný debut aj na psychiku, keďže sme v prvom polčase inkasovali sedem gólov. Druhý polčas som už začala s väčším sebavedomím, nebála som sa ísť do súbojov a podarilo sa mi aj zopár pekných zákrokov. Stále však musím na sebe veľa pracovať. Nevyhrali sme, ale snažili sme sa až do konca.“

Demišport liga - 1. liga ženy - sk. o titul - 3. kolo - sobota 20.04.202č, 11.00 h - Priechod

MFK Dukla Banská Bystrica - Spartak Myjava 0:7 (0:7)

Góly: 3. a 41. Kramlíková, 5. a 45. Kucharčíková, 37. a 43. Bogorová, 39. Matušicová. Bez kariet. Rozhodovali: Haring - Jodas, Fábry. Diváci: 20.

Zostava MFK Dukla ženy:Durľáková – Koctúrová, Ždánska, Morovjanová, Mileiová (49. Lukach) – Veselová (C), Brandysová (80. Bibová) – Mazúchová, Briššová, Tesáková (80. Pioppi) - Jančíková (64. Skladaná).
Tréner: J. Boroviak.

Zostava Spartak Myjava:Opalková - Hucovičová (C), Honková, Nárožná, Matušicová (64. Durcová), I. Neveďalová, Kramlíková, Kucharčíková, Ordzovenská (64. Kissová), Pirťanová (13. Vaňová), Bogorová (57. Letková).
Tréner: I. Neveďalová.