• Ženy v prvom jarnom domácom zápase remizovali s Trnavou
A tím / BBonline.sk / 04.03.2024

Ženy v prvom jarnom domácom zápase remizovali s Trnavou

Náš ženský tím v sobotu na Mestskom mládežníckom štadióne privítal súperky z FC Spartak Trnava. Po šesťgólovej prestrelke si do tabuľky pripísali bod a k účasti v skupine o titul sú veľmi blízko.

Pre Duklistky to bol prvý jarný domáci zápas, predtým prehrali v Ružomberku 3:1. Po prvom
polčase viedli 1:0 zásluhou Adriany Briššovej, ktorá sa presadila presnou strelou v 23.
minúte. Hráčky Spartaku vyrovnali na 1:1 v 59. minúte, keď po nákope zo štandardky a
hlavičke pred bránu skórovala zblízka Simona Cedulová. Domácim prinavrátila vedenie v 74.
minúte svojím druhým gólom Briššová, ktorý bol naozaj výstavný. Útočníčka Dukly vypálila
z ľavého krídla, z vyše 20 metrov a lopta sa do siete odrazila od brvna - 2:1. Aktívna Briššová
navyše krátko nato vnikla do šestnástky a vybojovala penaltu, ktorú premenila v 77. minúte
prízemnou strelou k ľavej tyči Lenka Mazúchová - 3:1. Banskobystričanky však v daždivom
počasí dvojgólové vedenie neudržali. V 80. minúte znížila na 3:2 zblízka po centri z pravej
strany Ela Žigová a v samom závere vyrovnala na konečných 3:3 strelou spoza pokutového
územia k pravej tyči Cedulová. Duklistky čakajú v základnej časti najvyššej slovenskej
ženskej súťaže ešte tri zápasy, v ktorých chcú spečatiť postup do prvej päťky, teda skupiny o
titul. Na šiesty Trenčín majú 8-bodový náskok.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Proti Trnave sme podali opäť kvalitný
výkon s dobrou organizáciou hry. V útoku sme sa opäť spoliehali najmä na protiútoky. Oproti
prvému jarnému zápasu v Ružomberku sme sa zlepšili v medzihre a v zakladaní útokov. To
nám prinieslo viac útočných akcií a viac príležitostí na zakončenie. Naopak, oproti prvému
zápasu sme mali problém s bránením štandardných situácií, čo bolo spôsobené odlišnou
typológiou súperiek. Vyhrávať desať minút pred koncom o dva góly a nevyhrať, to nás
všetkých veľmi mrzí, nemali by sme si nechať takéto vedenie vziať. Chceme vyhrávať aj proti
najťažším súperom, čo je posun oproti minulej sezóne. Verím, že sa budeme ešte krôčik po
krôčiku zlepšovať.“

Adriana Briššová, strelkyňa dvoch gólov Dukly: „Od začiatku zápasu sme si uvedomovali,
že chceme vychádzať zo zabezpečenej obrany. Súperky boli silnejšie v kombinácii a
dominovali na lopte. Nám sa darilo vytvárať si šance z rýchlych protiútokov, a tým sme sa
dostali do vedenia. V druhom polčase si súper vytvoril viac šancí a po našich chybách zápas
vyrovnal. Napriek tomu nás to nepoložilo a hrozili sme rýchlymi protiútokmi naďalej, šance
sme premenili a dostali sme sa do vedenia o dva góly. Záver zápasu sme nezvládli a súper v
posledných minútach zápas vyrovnal. Mrzí nás, že sme neudržali dvojgólový náskok a
nezvládli záver. Napriek tomu ďakujem spoluhráčkam za bojovný výkon. Budeme sa
sústrediť na ďalší zápas, aby sme si odniesli plný počet bodov z Prešova.“

Demišport liga - 15. kolo - sobota 02.03.2024, 15.00 h - MMŠ Radvaň-Kráľová
UT

MFK Dukla Banská Bystrica - FC Spartak Trnava 3:3 (1:0)
Góly: 23. a 74. Briššová, 77. Mazúchová (pen.) - 59. a 90. Cedulová, 80. Žigová. ŽK:
Gembická - Tyčiaková. Rozhodovali: Jačmeník - Pažický, Jodas. Diváci: 60.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Kopernická - Mileiová, Havranová, Ždánska,
Kocturová - Veselová (C) (89. Skladaná), Brandysová - Jančová, Gembická (83. Lukach),
Mazúchová - Briššová.
Tréner: J. Boroviak.

Zostava FC Spartak Trnava: Nemochovská - Čoknayová (46. Polačková), Čeriová,
Pivarčiová, Belicová, V. Čeriová (C), Žigová, Tyčiaková, Konečná (72. Eckerová),

6

Nasledujúci zápas odohrajú ženy MFK Dukla v sobotu 9. marca od 14.15 h v Prešove.