• Ženy vysoko podľahli Trnave, pozitívom prvý gól pätnásťročnej Pioppi
Ženy / BBonline / 30.04.2024

Ženy vysoko podľahli Trnave, pozitívom prvý gól pätnásťročnej Pioppi

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v nadstavbovej skupine o titul ešte nebodovali. V sobotňajšom dueli na ihrisku FC Spartak Trnava vysoko prehrali, ale pozitívom je aspoň prvý gól pätnásťročnej Stephany Pioppi medzi ženami.

Výsledok bol pre Duklistky krutý, viacero šancí nepremenili, zatiaľ čo domáce sa presadzovali strelami pod brvno, na ktoré brankárka Dominika Kopernická nemala nárok, či po centroch. Po polčase prehrávali hostky len 3:1, keď v 23. minúte skórovala hlavou po rohovom kope najlepšia strelkyňa Dukly Monika Havranová. V druhom dejstve sa po prvýkrát medzi ženami strelecky presadila ešte len 15-ročná Talianka StephanyPioppi, keď rozvlnila sieť peknou strelou spoza šestnástky. Nasledujúci zápas odohrajú futbalistky MFK Dukla v sobotu 11. mája na ihrisku ŠK Slovan Bratislava.

Povedali po zápase

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Robíme veľké chyby v obrane a stále na to doplácame. Dobré fázy hry nevyužijeme na strelenie gólov, následne ľahko inkasujeme, a to nás zráža na kolená.“

StephanyPioppi, strelkyňa druhého gólu Dukly: „Zo samotného zápasu mám zmiešané pocity. Na jednej strane ma mrzí, že sme prehrali a na druhej teší, že som skórovala svoj prvý gól v ženskom tíme. V prvom polčase sme sa ešte celkom držali, no v druhom sme už podľahli lepšie hrajúcemu súperovi. V každom prípade nás táto prehra posunie len ďalej a rovnakým chybám sa určite budeme snažiť vyhnúť.“

Demišport liga - 1. liga ženy - skupina o titul - 4. kolo - sobota 27.04.2024, 12.00 h - Jaslovské Bohunice

FC Spartak Trnava - MFK Dukla Banská Bystrica 8:2 (3:1)

Góly: 5. a 61. Tonkovičová, 11., 24., 80. a 85. Martišková, 60. Lehocká, 79. Belicová - 23. Havranová, 67. Pioppi. ŽK: 8. M. Čeriová, 13. Tonkovičová - 42. Mazúchová. Rozhodovali:Boledovič - Juhás. Diváci: 30.

Zostava FC Spartak Trnava:Bukrotinová - Servátková, V. Čeriová (C), M. Čeriová, Belicová, Plačková, Tyčiaková, Krištofiaková (46. Eckerová), Martišková, Tonkovičová (75. Drahošová), Cedulová (53. Lehocká).
Trénerka: V. Čeriová.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica:Kopernická - Lukach, Havranová, Ždánska, Skladaná (79. Voskárová) - Veselová (C), Brandysová - Mileiová, Briššová, Mazúchová - Jančíková (46. Pioppi).
Tréner: J. Boroviak.