• Žiaci v príprave nestačili na Nitru, iba U13-ka úspešná proti Michalovciam
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 02.08.2021

Žiaci v príprave nestačili na Nitru, iba U13-ka úspešná proti Michalovciam

z tréningu U 13

Vo štvrtok a v nedeľu odohrali prípravné zápasy aj žiaci MFK Dukla Banská Bystrica. Nedarilo sa U12-ke, ktorá podľahla vysoko Michalovciam i Nitre. Naša U13-ka zdolala Michalovce, avšak prehrala s Nitrou. A na súpera už priamo pod Zoborom nestačili ani starší žiaci z U15-ky.

U-12:

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Zemplín Michalovce 2:24 (1:7, 0:10) 1:1, 0:6

Góly: Kaštiel 2

Zostava + striedania MFK Dukla:

1.ihrisko: Dohnálek, Horváth, Ďubek, Žambor, Šimko, Lačný, Poljovka, Kaštiel, Bodzík

2. ihrisko: Kováč, Holubčík, Šporka Beviz, Drozd, Perychta, Stupavský, Švantner

Išlo o štyri mikrozápasy, v ktorom sa striedali jednotlivé tímy. Potešiteľný je tretí duel, v ktorom sme remizovali 1:1.

Tréner našej U12-ky Mário Markovič sa k súboju s Michalovcami vyjadril nasledovne:

„Bol to náš prvý prípravný zápas v jarnej príprave a podľa toho to aj vyzeralo. Hráči  si vyskúšali viacero postov, z čoho vyplynulo aj množstvo individuálnych chýb, najmä v defenzíve. Súper z Michaloviec bol efektívny a na našu smolu dokázal veľké množstvo šancí využiť. Výsledok je však pre chalanov veľmi krutý, nakoľko dva vstrelené góly neodzrkadľujú šance, ktoré si dokázali v zápase vypracovať.“

MFK Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 3:47 (2:25)

Góly: Drozd, Horváth, Kaštiel

1. ihrisko: Kováč, Ďubek, Šimko, Žambor, Lepieš, Poljovka, Kaštiel, Holík, Záhorec, Lačný, Beviz

2. ihrisko: Dohnálek, Peciar M., Peciar J., Drozd, Perychta, Horváth, Bodzík, Stupavský, Švantner, Holubčík, Šporka

Stručné hodnotenie trénera našich dvanásťročných chlapcov Mária Markoviča:

„Súper z Nitry nás prehral v každom smere. Od začiatku zápasu nás napádal vo veľkom počte, vďaka čomu si vypracoval množstvo šancí, ktoré dokázal využiť .“

U 13:

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Zemplín Michalovce 5:3 (3:1)

Góly: Patráš, Laštiak, Pecník, Genči, Holek

Zostava MFK Dukla: Sokol - Jančiar, Bednarčík, Kolárik, Krnáč - Laštiak, Debnár, Zlevský, Lomnický S., Čatloš – Genči. Striedania: Holek, Hamza, Kmeť, Kočvara, Lomnický J., Patráš, Pecník

Duel sa hral vo štvrtok na hlavnej hracej ploche v Kremničke, a hoci sme prehrávali 0:1, do prestávky naši Duklisti otočili nepriaznivý stav na 3:1. V druhom polčase celok z východu republiky vyrovnal na 3:3, no posledné slovo mali naši chlapci, pridali dva rozhodujúce presné zásahy a vyhrali napokon 5:3.

Ponúkame vám aj hodnotenie trénera MFK Dukla U 13 Matúša Holécyho:

„Po dlhšej dobe to bol prvý prípravný zápas, čo bolo vidieť i na začiatku. Postupne sme sa však dostali do stretnutia, s fyzicky vyspelejším súperom sme chceli hrať kombinačný futbal, čo sa nám darilo, aj keď niekedy nám chýbala presnejšia prihrávka pri otváraní hry. Smerom dopredu sme boli nebezpeční po stranách, kde sme si vypracovali dostatok šancí. Chlapcov musíme pochváliť za prístup k zápasu a nasadenie počas celého jeho diania.“

MFK Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 4:12 (2:7)

Góly: Patráš 3, Kočvara

Zostava MFK Dukla: Sokol - Debnár, Bednarčík, Kolárik, Jančiar - Lomnický J. Lomnický S., Penksa, Holek, Kočvara – Patráš. Striedania: Auxt, Pecník, Genči, Kubiš

Tréner našich trinásťročných chlapcov Matúš Holécy k tomuto nedeľnému stretnutiu poznamenal:

„V tomto zápase nás súper predčil vo všetkých činnostiach, pri absencii niektorých našich hráčov nám ukázal rýchlosť, prácu s loptou, veľkú chuť do futbalu. Pozitívom pre nás je strelenie štyroch gólov súperovi a ochota chlapcov aj za nepriaznivého stavu bojovať o lepší výsledok.“

U 15:

FC Nitra – MFK Dukla Banská Bystrica 6:0 (5:0)

Zostava + striedania MFK Dukla: Černák (40. Slovák) - Stupavský, Chromek (50. Andok), Kolenička, Rusňák - Runint, Stacho (50. Vaňovec), Korčok - Kobzoš (60.Lačný), Pažout (50. Jedlička), Králik

Tento duel sa hral v sobotu u súpera pod Zoborom. Nitrania využili svoje domáce prostredie. O výsledku rozhodli v prvom polčase, najmä v úvode, ktorí naši chlapci akoby prespali. V druhom polčase to už bolo vyrovnanejšie, no žiaľ mladíci Dukly sa nedokázali vpredu gólovo presadiť.

Tréner našej U15-ky Peter Rebek po stretnutí v Nitre uviedol:

„Do zápasu sme vstúpil katastrofálne. Už v 11. minúte bolo 3:0. Z prvopolčasových piatich gólov sme súperovi doslova darovali tri, a aj zvyšným dvom sa dalo zabrániť. Domáci v tomto časovom úseku dominoval svojím nasadením, dôrazom v osobných súbojoch a rýchlosťou, či už bežeckou alebo v práci s loptou. Niektorí ich hráči boli rozdieloví, a myslím, že o niektorých aj budeme počuť v budúcnosti. Tým, že mi v defenzíve hráme na riziko s vysokým postavením obrany, súper dokonale využíval svoje prednosti - kolmé prihrávky na rýchlych hráčov. Musíme sa z toho poučiť, nie je našou filozofiou hrať stiahnutí pred vlastným pokutovým územím a brániť prijateľnejší výsledok. Lepším čítaním hry, pozičným postavením a následne dôrazom v osobnom súboji vieme týmto situáciám zabrániť. Možno to vyznie zvláštne pri pohľade na výsledok, ale smerom do ofenzívy sme boli aj nebezpeční, mali sme dve dobré šance, myslím, že zo 6 - 7 rohových kopov, čo značí o našej aktivite. Neostáva nám nič iné, len začať opäť tvrdo pracovať, od nás trénerov cez hráčov na ktorých budeme stavať v lige až po tých, ktorí o svoje miesto bojujú a budú bojovať. V príprave nás čakajú ešte silní súperi, či už Trenčín alebo Trnava, škoda zrušeného zápasu so Slovanom.“

V generálke so Žilinou B prehra 0:1