• Žiakom Dukly zápasy s Jupie nevyšli
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 27.09.2021

Žiakom Dukly zápasy s Jupie nevyšli

V žiackych kategóriách sa hralo cez víkend piate kolo najvyššej súťaže na Slovensku a naša Dukla si merala sily v mestskom derby s Jupie. Tesnú prehru o gól zaknihovala pätnástka, o dva góly prehrala trinástka.

U 15:

Jupie FŠMH Banská Bystrica - MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 15. Mandzák.

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Stupavský (68. Môťovský), Chromek, Kolenička (7. Rusňák), Králik (74. Zbyňovský) - Rubint (74. Valent), Korčok (68. Skačan), Glemba - Stacho (58. Vaňovec), Jedlička (58. Pažout), Kobzoš

U 15-ka Dukly hrala s Jupie v Podlaviciach vyrovnanú partiu. Zaskočilo ju však skoré zranenie Koleničku už v siedmej minúte, keď musel tento náš hráč ísť z ihriska dole. Súper to využil. Do vedenia išiel po štandardke rozohratej na krátko, keď následný center hlavou poslal do bránky vyšší Mandzák. My sme sa potom snažili vyrovnať, dostali sme cez krídelné priestory do dvoch až troch šancí, ale žiaľ naši žiaci sa nepresadili. Herne však boli viac než vyrovnaným súperom domácim.

Duel v Podlaviciach nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„V zápase sme mali plán atakovať súpera vysoko na jeho polovici, donútiť ho k chybám, resp. nakopnutiu lopty a následnému zisku v náš prospech. S touto časťou defenzívy môžeme byť spokojní, nakoľko sme týmto spôsobom hry súperovi nedovolili žiadnu vyloženú šancu. My sme sa v ofenzíve spoliehali na hru v krídelných priestoroch, odkiaľ sme chceli realizovať finálnu fázu. Oproti predošlým dvom zápasom sme sa mierne zlepšili, vypracovali si 2-3 dobré príležitosti, no vždy nám niečo chýbalo k skórovaniu. Celkovo zápas mal slušné parametre a rozhodla ho jedna situácia, kedy sme neskoro reagovali na rozohrávku na krátko pri štandardnej situácii, keď sa po následnom centri hlavou presadil vyšší hráč súpera. Tešiť nás môže pozápasové uznanie od trénerov súpera, čo bolo pekné športové gesto, naopak, možno viac ako prehra, mrzí zranenie Koleničku, pri ktorom dúfame, že to nebude vážne.“

L. Mikuláš – Zvolen 8:5, Pohronie – Podbrezová 3:2, Ružomberok – Žilina 2:2, Námestovo – R. Sobota 4:1.

V šiestom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred  sa stretne naša pätnástka v Priechode s Námestovom. Duel sa hrá v sobotu 2. októbra o 10.00 hodine.

Chlapci z Dukly U15 sú v tabuľke na piatom mieste so šiestimi bodmi, ich najbližší súper Námestovo má o dva body menej a je na desiatej priečke. Tabuľku vedie Žilina s 13 bodmi.

U 14:

Jupie FŠMH Banská Bystrica - MFK Dukla Banská Bystrica 4:0 (1:0)

Góly: 15. Ch. Hamšík, 39. Tomajko, 42. Slavinskyi, 50. Kročka

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio - Kostúr, Valach, Bednarčík, Palenkáš (53' Jančiar) - Vidhold, Debnár - Čupka, Ferenc, Fuchs - Penksa (61' Lichý)

Naša štrnástka Dukly tiež hrala v Podlaviciach a načal ju prvým gólom syn Mareka Hamšíka Christián. Polčas sa teda jeho zásluhou skončil 1:0. Našim chlapcom nevyšiel vstup do druhého dejstva, keď za tri minúty inkasovali dva góly a s výsledkom 3:0 sa už iba ťažko dalo niečo robiť proti kvalitnému súperovi. Faktorovci tak zaknihovali vôbec prvú prehru v súťaži.

Prehru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Súper nás dostal od začiatku zápasu pod tlak, z čoho sme sa dopúšťali v defenzíve chýb. Domáci to využili na vedúci gól. Do polčasu sme to ešte ako tak ustáli, ale po prestávke sme hneď na začiatky druhého  dejstva v priebehu pár minút dvakrát inkasovali a prakticky bolo po zápase. Treba férovo priznať, že súper bol lepší a zaslúžene získal všetky body.“

V šiestom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred sa štrnástka Dukly predstaví v Priechode, kde si v sobotu 2. októbra12.00 hodine zmeria sily s Námestovom.

Chlapci Dukly U14 sú v tabuľke na šiestom mieste, majú osem bodov. Ich najbližší súper Námestovo je na predposlednej priečke s jedným bodom. Tabuľku vedie suverénna Žilina s 15-timi bodmi.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – Jupie FŠMH Banská Bystrica 1:3 (0:2)

Góly: 51. Kmeť – 20. Veselovský, 30. Matejko, 40. Filipovič

Zostava + striedania MFK Dukla: Auxt - Kmeť, Kolárik, Bednarčík, Kočvara, Krnáč, Debnár, Patráš, J. Lomnický, Gábriš, Jančiar (S. Lomnický, Kubiš, Litavszky, Genči, Seifert )

Banskobystrickí mladší žiaci hrali s Jupie v Kremničke a žiaľ nedokázali v prvom polčase využiť svoje šance. Súper dal dva góly, ten druhý tesne pred prestávkou. Po zmene strán sa naši chalani snažili o priamočiarejšiu hru, žiaľ inkasovali i tretí gól. Potom znížili na 1:3, mali vôľu zdramatizovať duel, ale v koncovke im to nešlo, hoci príkladne bojovali.

Prehru U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Do zápasu sme vstupovali s cieľom dobrej defenzívnej činnosti a prechodom do rýchlych útokov. Súper mal väčšie držanie lopty, lepšie kombinoval, my sme boli bojovnejší, priamočiari a nebezpeční v strede ihriska. V prvom polčase sme dostali dva góly, keď nám chýbal väčší dôraz v pokutovom území. Napriek obrovskej snahe celého mužstva sme nedokázali streliť góly, aj keď príležitosti na to sme mali.“

Zvolen – L. Mikuláš 4:1, Žilina – Ružomberok 5:1, Podbrezová – Pohronie neuvedené, Martin – Lučenec 6:0, R. Sobota – Námestovo 5:4. .

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v šiestom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 2. októbra, kedy si o 10.00 hodine zmerajú sily na OraveNámestovom.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – Jupie FŠMH Banská Bystrica 1:27 (1:10)

Gól Dukla: Lačný

Zostava a striedania MFK Dukla: Kovač, Dohnálek, L. Bevíz, Žambor, Záhorec, Horváth, S. Bevíz, Poljovka, Uram, Lepieš, Šimko, Lačný, Bodzík, Kaštiel, Ďubek, Drozd, Stupavský, Haverla

Prehru nám zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„So súperom sme dokázali hrať vyrovnanú hru len prvých pätnásť minút, kde sme mali niekoľko náznakov dobrých akcií. Potom sme dostali rýchly sled gólov, po ktorých zostalo na ihrisku len jedno družstvo. Športovo treba uznať, že dnes sme na súpera nemali, o čom vypovedá aj výsledok zápasu.“

Zvolen – L. Mikuláš 2:15, Žilina – Ružomberok 35:2, Martin – Lučenec 22:9, R. Sobota – Námestovo 8:10, Podbrezová – Pohronie neuvedené.

Mladší žiaci Dukly kategórie U 12 sa predstavia v šiestom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 2. októbra na Orave, kde si o 11.30 hodine zmerajú sily s Námestovom.