• Žiakom sa na úvod ligy s Podbrezovou darilo
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 23.08.2021

Žiakom sa na úvod ligy s Podbrezovou darilo

z tréningu našej U15-ky

Už aj žiacke kategórie rozohrali úvodne kolo najvyššej súťaže na Slovensku sezóny 2021/2022. Starší žiaci banskobystrickej Dukly hrali v Podbrezovej a oba naše tímy, teda štrnástka aj pätnástka vysoko vyhrali. Mladší žiaci hostili Podbrezovú v Kremničke, U 13-ka jasne vyhrala, iba U 12-ka tesne prehrala.

U 15:

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 0:10 (0:3)

Góly: 26' Jedlička 0:1, 36' Kobzoš 0:2, 40' Kobzoš 0:3, 48' Kobzoš 0:4, 53' Jedlička 0:5, 65' Pažout 0:6, 70' Glemba 0:7, 73' Rubint 0:8, 74' Pažout 0:9, 76' Glemba 0:10

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Stupavský (60. Môťovský), Kolenička, Rusňák, Králik - Rubint, Glemba, Korčok (60. Skačan) - Vaňovec (55. Stacho), Jedlička (55. Pažout), Kobzoš (60.Zbyňovský)

U 15-ka Dukly nedala mladým ´Železiarom´ Podbrezovej na ihrisku v Brezne žiadnu šancu. Od začiatku sme dominovali, išli poctivo za gólmi a súper si nevypracoval ani jednu vyloženú gólovú príležitosť. Od stavu 0:4 sa úplne poddal, čo bola ´voda na náš mlyn´. Blysol sa strelecky útočník Kobzoš, ktorý zaznamenal hetrik za dvanásť minút a zariadil nám vedenie z 0:1 na 0:4. Dobre mu v tomto smere sekundoval i ďalší útočník Jedlička (dal na 0:1 a 0:5) a potom dal o sebe vedieť dvoma gólmi aj striedajúci Pažout (na 0:6 a 0:9). Hrali sme inak slušne, bez kariet.

Vysoké víťazstvo s Podbrezovou nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Na prvý majstrovský zápas sme sa pripravovali v podstate celé leto. Cez týždeň špeciálnejšie vzhľadom na informácie, ktoré sme mali o spôsobe hry súpera. Konkrétne veľmi dobre sme sa pripravili na ich spôsob zakladania útokov a na využívanie našich silných stránok v ofenzívnej fáze. Pozitívne je, že súper nemal ani jednu šancu na skórovanie. Cieľ v zápase bol získavať lopty na ich polovici, byť dôrazný v osobnom súboji a rýchly prechod do zakončenia. Toto všetko sa nám darilo plniť dá sa povedať na 100%, hráči si zaslúžia pochvalu za taktickú disciplínu, nasadenie, koncentráciu. Samotný zápas by mohol byť rozdelený na dva úseky, prvý do gólu na 0:4, kedy súper chcel hrať, bol aktívny, zápas mal dobré tempo. A druhý úsek po tomto góle, kedy prirodzene nastavenie domácich kleslo a zápas bol už zlomený. Osobne som veľmi spokojný s prístupom hráčov aj v tomto druhom úseku, kedy hrali naďalej tímovo, s víťaznou mentalitou a s emóciou išli za každým ďalším gólom ako keby bol stav nerozhodný. Aj keď niektorí hráči mali výrazne individuálne štatistiky, vyzdvihol by som celý tím, aj s hráčmi, ktorých máme na hosťovaní v iných kluboch, ale tréningový proces absolvujú s nami a cez týždeň nám pomáhali sa pripraviť na zápas. Hráči si výhru a spôsob akým sme ju dosiahli zaslúžili, je to pre nich motivácia do ďalších tréningov, no už myslíme na ďalší zápas.“

Žilina – Zvolen 10:0, Pohronie – Martin 1:2, L. Mikuláš – R. Sobota 0:3, Ružomberok – Lučenec 2:2, Jupie – Námestovo 9:0.

V druhom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred privíta pätnástka MFK Dukla v sobotu 28. augusta o 10.00 hodine v Priechode MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

U 14:

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 1:5 (0:2)

Góly: 58. Matula (z 11m) – 14., 17., 38., 53. a 60. Jerguš Šinský

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio - Pálenkáš (61' Krajčovič), Valach, Debnár, Hajdúch - Vidhold, Chromek - Bátovsky (61' Lichý), Ferenc (65'Illéš), Fuchs (65' Karas) – Šinský

Aj naša štrnástka hladko vyhrala v Brezne s domácou Podbrezovou. Mladí ´Železiari´ mali navrch iba v úvode duelu do prvého gólu, ktorý sme dosiahli z protiútoku. Potom sme už dominovali na ihrisku. Išli sme do vedenia 4:0 z nášho pohľadu, súper znížil z penalty, no o dve minúty sme znovu skórovali, na čom má zásluhu päťgólový útočník Dukly Jerguš Šinský. Podal obdivuhodný výkon za pomoci celého kolektívu.

Víťazstvo našich chlapcov z U 14-ky hodnotí ich tréner Ľubomír Faktor:

„Zápas sme nezačali dobre. Súper nás prvých desať minút  zatlačil, dobre nás napádal, čo nám robilo veľký problém. Ustáli sme úvodný tlak domácich a z protiútoku sme sa ujali vedenie gólom Šinského. Od tohto momentu sme začali dominovať až  do konca zápasu, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku. Nebolo to ešte podľa našich predstáv, ale za výkon si chlapci zaslúžia pochvalu. Bol to kolektívny výkon, ale zvlášť zápas Jerguša Šinského, ktorý prekonal súperovho brankára päťkrát.“

Žilina – Zvolen 14:1, Jupie – Námestovo 6:0, L. Mikuláš – R. Sobota 3:0, Pohronie – Martin 4:2, Ružomberok – Lučenec 5:3.

V druhom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred sa štrnástka Dukly predstaví v Priechode, kde si zmeria sily v sobotu 28. augusta12.00 hodine s MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 6:1 (5:1)

Góly Dukla: Genči, Debnár, Seifert, Penksa 2, Pecník

Zostava + striedania MFK Dukla: Sokol - Jančiar, Kolárik, Bednarčík ©, Kmeť - Penksa, J. Lomnický, Genči, Pecník, Seifert - Debnár (S. Lomnický, Krnáč, Kubiš, Auxt, Čatloš, Kočvara)

Banskobystrickí mladší žiaci sa predstavili v Kremničke a počas celého duelu mali navrch. Išli do vedenia 2:0, trošku ich zaskočil po chybe gól súpera na 2:1, ale ešte do prestávky dokázali naň odpovedať trikrát a po zmene strán zaklincovali výhru aj presným zásahom s poradovým číslom šesť.

Víťazstvo U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Celý zápas sme dominovali a hrali na súperovej polovici. V defenzíve sme boli výborní až na gólovú situáciu súpera. Smerom dopredu nám chýbalo lepšie riešenie pri viacerých nevyužitých šanciach, keď mal byť rozdiel v skóre vyšší. Za snahu a nasadenie musíme chlapcov pochváliť.“

Zvolen – Žilina 0:7, Námestovo – Jupie 1:8, Martin – Pohronie 3:0, Lučenec – Ružomberok 2:2, R. Sobota – L. Mikuláš - neuvedené.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v druhom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 28. augusta10.00 hodine na ihrisku súpera v Liptovskom Mikuláši.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 9:11 (5:5)

Góly Dukla: Bodzík 3, Poljovka 2, Lepieš, Stupavský, Holubčik, Záhorec

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, L. Bevíz, Dohnálek, Ďubek, Holík, Perichta, Lepieš, Poljovka, Bodzík, Búry, S.Bevíz, Peciar, Žambor, Šimko, Stupavský, Záhorec, Haverla, Holubčik

Naši dvanásťroční mladší žiaci v prvom polčase išli do vedenia 1:0 a 2:1, avšak hostia otočili na 2:3 a viedli aj z nášho pohľadu 3:4. My sme ťažili najmä z protiútokov a otočili sme na 5:4, polčas napokon skončil nerozhodne 5:5. Po prestávke bolo 5:7, nevedeli sme sa dlhšie presadiť, napokon sme znižovali na 6:7 a 7:8, ale záver zvládol lepšie súper, mal viac síl, odpútal sa na dva góly a toto manko sme už nedokázali zmazať.

Duel nám zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Od úvodu bol zápas vyrovnaný, aj keď súper z Podbrezovej mal viac z hry, my sme dokázali hroziť najmä z rýchlych protiútokov. V defenzíve chlapci podali obetavý výkon, ale smerom dopredu nám chýbala ponuková činnosť. Z čoho vzniklo veľa zbytočne stratených lôpt, tieto straty nás stáli veľa síl, ktoré nám chýbali v závere zápasu.“

Zvolen – Žilina 5:37, Námestovo – Jupie 2:27, Martin – Pohronie 16:7, Lučenec – Ružomberok 8:21, R. Sobota – L. Mikuláš – neuvedené.

Mladší žiaci Dukly kategórie U 12 sa predstavia v druhom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 28. augusta11.30 hodine na ihrisku súpera v Liptovskom Mikuláši.

Tréner Ščasný pred Trnavou: Fanúšikom určite ponúkneme atraktívny futbal

MFK Dukla B.Bystrica po výbornom výkone remizovala na pôde majstrovského Slovana

Trénerský trojlístok, ktorý miluje futbal vie, že Messi a Ronaldo hrať nebudú...

Martin Rymarenko a jeho gólové príbehy. Bude ich do konca sezóny ešte viac?