• Zo Skalice si vezieme bod, Hruška znovu udržal čisté konto
A tím / MFK Dukla (PR) / 31.07.2021

Zo Skalice si vezieme bod, Hruška znovu udržal čisté konto

Zo zápasu v Skalici (T. Chytílek)

Futbalisti našej banskobystrickej Dukly ani v druhom zápase 2. ligy neinkasovali gól. V Skalici uhrali bezgólovú remízu, keď najmä naša defenzíva skvele pracovala. Šancí veľa nebolo, bod z ihriska súpera je preto cenný.

Prvá vážnejšia príležitosť zápasu sa zrodila až v sedemnástej minúte. Po peknej útočnej kombinácii Kousala s Voleským sa dostal do zakončenia 'z prvej' Kousal, no trafil iba priestor, ktorý strážil náš brankár Hruška. Už o minútu na to mal šancu domáci Baumgartner, ku ktorému sa dostala lopta skrz celé pokutové územie, no tiesnený Migaľom nedosiahol na ňu. Tento futbalista Skalice skúšal prehodiť nášho vybehnutého brankára o malú chvíľu aj z väčšej vzdialenosti, nepodarilo sa mu to. V 39. minúte bol gólman Dukly Hruška na začiatku našej prvej veľkej šance, keď rozohral loptu do stredu poľa na Kojnoka, ten predĺžil na rýchleho Polievku a ten sa po individuálnej akcii snažil nájsť pred bránkou nabiehajúceho Kojnoka, respektíve Hanesa, no hlavne prvému menovanému chýbalo k zakončeniu sotva pár centimetrov a druhý menovaný síce strieľal k žrdi, no stihol sa tam vrhnúť Junas a loptu chytil.

Na začiatku druhého polčasu sme mohli ísť do vedenia po rohovom kope. Zahral ho v 52. minúte Polievka na hlavu Kupčíka, ktorý sa snažil zakončiť k vzdialenejšej žrdi, no nášmu stopérovi chýbala presnosť. O necelých desať minút mali šancu Skaličania. Z pravej strany centroval Brigant na Baumgartnera, ten však netrafil loptu ideálne a tak opäť zasiahol pozorný Hruška. V 75. minúte náš kapitán Polievka z priameho kopu poslal loptu pred bránku, kde ju hlavičkoval Ľupták, ale pred Kupčíkom dobre zasiahol Junas. V záverečnej desaťminútovke sa vplyvom množstva osobných súbojov a kontroverzných rozhodnutí rozhodcu Čiernika začali na skalickom 'Letňáku' prejavovať emócie, najmä u domácej lavičky vedenej trénerom Kostelníkom, k čomu neprispela ani 86. minúta, kedy sa po súboji Šulca s Blažekom v našom pokutovom území ocitol skalický hráč na trávniku, no rozhodca Čiernik rozpažil ruky a tak sa stretnutie skončilo bezgólovou remízou 0:0.

MFK Skalica - MFK Dukla Banská Bystrica 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodoval: Čiernik. ŽK: Petr (Skalica). Diváci 545.

Zostavy a striedania:

Skalica: Junas - Nagy, Blažek, Rudzan, Mizerák – Petr, Černek – Hambálek (3. Brigant), Kousal (63. Šebesta), Baumgartner – Voleský (83. Mášik)

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Pišoja, Kupčík, Slaninka (77. Jurčišin) – B. Ľupták – Willwéber (77. P. Vajda), Richtárech – Kojnok, Hanes (67. Šulc) – Polievka (90. Prikryl)

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Hrali sme vonku už druhý zápas, z oboch máme na úvod súťaže štyri body, čo je veľmi dobré. V Skalici sme dve sezóny nezískali ani bod, takže si ho vážime z pôdy silného súpera. Bol to bojovný zápas s minimom šancí, dobré druholigové stretnutie i fyzicky zdatné. Nedostali sme gól, čo je tiež veľmi dobré. Ja osobne som spokojný s výkonom mojich zverencov, hlavne v defenzívnej fáze. Hrali dve vyrovnané mužstvá, ktoré dobre bránili. Mohli rozhodnúť štandardky, ale defenzíva na jednej alebo druhej strane pracovala výborne. Každopádne sa treba ešte zlepšiť vo všetkých činnostiach.“

Matúš Hruška, druhé čisté konto, brankár Banskej Bystrice: „Skončilo to 0:0, nik nedokázal premeniť šance, ktorých bolo málo , ale vyskytli sa na oboch stranách, my sme mali o niečo viac tých vyložených, žiaľ nepresadili sme sa. Ja som mal dosť práce hlavne po centrovaných loptách súpera, najmä za našu obranu. Štandardky súpera tiež majú zmysel, neboli to jednoduché situácie, ťažko sa to bráni. Nám sa to podarilo a sme za to radi. Nedostali sme gól, chalani v defenzíve spravili robotu, ktorú mali. Prišli sme do Skalice s cieľom neinkasovať, čo sa podarilo, no na druhej strane sa nám nepodarilo streliť gól. Sme radi, že to skončilo 0:0, ale v ďalších zápasoch už treba premieňať šance.“

Róbert Polievka, kapitán Banskej Bystrice: „Pre oko diváka to nebol možno najkrajší futbal, ale my sme išli do zápasu s jasným cieľom niečo získať, čo sa nám podarilo. Myslím si, že to bol zápas o jednom góle, nikomu sa ho nepodarilo streliť, takže je to zaslúžená remíza. Šancí nebolo veľa, v takýchto stretnutiach, kde je málo príležitostí, rozhodujú maličkosti. My sme mohli skórovať najmä v prvom polčase z jednej dobrej situácie, ale celkovo tutovky chýbali na oboch stranách.“

Jozef Kostelník, tréner Skalice: „Chceme vyhrávať, chceli sme vyhrať aj dnes, ale bod s Banskou Bystricou je dobrý. Neinkasovali sme, to je pozitívom, keďže Banská Bystrica má aj v ofenzíve svoju silu, veď v prvom kole dala sedmičku Námestovu. Dnes sme Duklu nepustili do výraznejších šancí, čo ma teší.“

Podbrezová – Rohožník 2:1, Šamorín – Slovan B 6:0, Trebišov – Námestovo 1:0, Komárno – Žilina B 1:1, Púchov – Bardejov 1:1, Košice – Humenné 1:1.

Naša mestská futbalová Dukla sa v 2. lige predstaví o týždeň v rámci tretieho kola, v sobotu 7. augusta si o 17.00 hodine zmeriame sily s Podbrezovou. Derby sa odohrá na štadióne v Žiari nad Hronom.

FOTOGALÉRIA (autor: Tomáš Chytílek):

Za všetkým hľadaj ženu...

V sobotu opäť doma, vstupenky na zápas MFK Dukla BB - FC Spartak Trnava v predaji.