• Polievka pred Žilinou: Chceme nadviazať na dobré výsledky
A tím / MFK Dukla BB / 15.09.2023

Polievka pred Žilinou: Chceme nadviazať na dobré výsledky

Futbalistov MFK Dukla Banská Bystrica čaká po reprezentačnej prestávke v sobotu 16. septembra o 18.00 h stredoslovenské derby v Žiline. Fanúšikovia Dukly organizujú výjazd.

Ďalší reprezentačný zraz má za sebou kapitán Dukly Róbert Polievka. V piatok 8. septembra dostal šancu v základnej zostave v kvalifikačnom súboji proti hviezdami nabitému Portugalsku. Pri prehre 0:1 strávil na trávniku 63 minút. „Vážim si každý štart za reprezentáciu, bol to super zážitok. Podali sme dobrý výkon, chýbal tomu len bod, ktorý sme si zaslúžili. Myslím si, že sme aj ľuďom ukázali, že futbal v slovenskej reprezentácii sa posúva dopredu. Pevne verím, že sa nám bude dariť aj v ďalších zápasoch,“ vrátil sa Polievka k duelu Slovenska s Portugalskom.

Pred reprezentačnou prestávkou nazbieralo mužstvo Dukly v úvodných šiestich kolách slušných 11 bodov. Zverenci trénera Michala Ščasného ťahajú v lige 5-zápasovú sériu bez prehry. V sobotu ich však čaká súper, ktorému sa darí ešte viac. Žilinčania s 15-timi bodmi vedú tabuľku Niké ligy.

„Čaká nás nepríjemný súper. Majú veľa mladých hráčov, majú veľmi dobre zaužívaný svoj vlastný systém. Je to líder tabuľky, takže sme si vedomí ich sily. Veľa sme ich študovali, takže určite sa nejaké zbrane budeme snažiť použiť. Budeme musieť byť veľmi disciplinovaní, zodpovední, ale aj odvážni smerom dopredu. Čaká nás ťažký zápas, sme si toho vedomí, ale aj my máme za sebou dobré výsledky, na ktoré chceme nadviazať. My sa ideme do Žiliny pobiť o čo najlepší výsledok. Určite by sme z tade chceli doniesť nejaký bod. Bude proti nám stáť obrovská kvalita, ale my máme takisto kvalitu na to, aby sme dokázali potrápiť všetkých súperov,“ vyjadril sa smerom k sobotňajšiemu zápasu v Žiline Róbert Polievka.

Výjazd fanúšikov

Stretnutie 7. kola Niké ligy medzi MŠK Žilina a MFK Dukla Banská Bystrica má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 16. septembra o 18.00 h. Do Žiliny sa chystá aj početná skupina fanúšikov Dukly. Cena výjazdu je 16 € (cesta a vstupenka), odchod autobusov z parkoviska na Štiavničkách je naplánovaný na 15.00 h. Viac informácií nájdete na facebookovej stránke Ultras Banská Bystrica.