• Ženy MFK Dukla nestačili na majstrovskú Myjavu
Ženy / MFK Dukla | BBonline.sk / 10.10.2023

Ženy MFK Dukla nestačili na majstrovskú Myjavu

Ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica v sobotu 7. októbra doma v Hornej Mičinej podľahol úradujúcemu majstrovi z Myjavy.

Ešte pred súbojom s Myjavou Bystričanky vypadli zo Slovenského pohára žien, keď v stredu 4. októbra vonku podľahli 2:0 druholigovým Košiciam. V stretnutí 8. kola najvyššej slovenskej ženskej súťaže sa Duklistky museli zaobísť bez opôr Moniky Havranovej a Veroniky Jančovej.

Suverénne najlepší tím posledných sezón na Slovensku potvrdzoval rolu favorita od samého úvodu, keď už v prvej minúte poslala hostky do vedenia Tereza Honková. Druhý gól pridali Myjavčanky v 17. minúte z penalty, ktorú premenila Dominika Kucharčíková. Debakel sa však nekonal a ženy banskobystrickej Dukly inkasovali už len raz. V 70. minúte zvýšila na konečných 0:3 Tamara Kramlíková. Duklistky sa napriek prehre naďalej držia na peknom, 3. mieste. O sile Myjavy hovorí aj fakt, že žiadny tím od nej ešte v tejto sezóne neinkasoval menej ako 3 góly.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Do zápasu proti majstrovi nám vypadlo viacero hráčok, a tak sme museli robiť zmeny. Nové hráčky sa však zhostili svojich úloh dobre a výkonmi potešili. Rovnako potešilo celé družstvo bojovnosťou a nasadením. Oceňujem, že po inkasovanom góle v prvej minúte dievčatá rýchlo zdvihli hlavu. Po polčase ukázali snahu o vyrovnanie, no na Myjavu to nestačilo. Na výkon dievčat sme napriek tomu pyšní.“

Veronika Ždánska, návrat do Dukly: „Je to príjemný pocit, byť opäť doma a bojovať za rodné mesto. Hralo sa mi dobre, po dlhšej pauze sa snažím znova dostať do zápasového rytmu. Vedeli sme, že tento zápas nebude ľahký. Škoda, že sa nám nepodarilo streliť gól, keďže šance sme si vypracovali. Napriek tomu si myslím, že sme podali sympatický, bojovný výkon, za čo som na dievčatá hrdá.“

Demišport liga - 1. liga ženy - 8. kolo - sobota 07.10.2023, 11.00 h - Horná Mičiná

MFK Dukla Banská Bystrica - Spartak Myjava 0:3 (0:2)

Góly: 1. Honková, 17. Kucharčíková (pen.), 70. Kramlíková. ŽK: 74. Briššová - 58. Nárožná. Rozhodovali: Haring - Jodas, Faťun. Diváci: 20.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica:Kopernická - Mileiová, Ždánska (79. Jančíková), Tesáková, Jamrichová - Veselová (C) (79. Brandysová), Morovjanová - Čierniková (71. Lukach), Gembická, Mazúchová  - Briššová.
Tréner: J. Boroviak.

Zostava Spartak Myjava: Čermáková - Kršiaková, Nárožná, Honková, Kucharčíková, Retkesová, Vredíková, I. Neveďalová (C), Kramlíková (78. Letková), Hucovičová (62. Boorová), Horváthová.

5

Ženy MFK Dukla odohrajú nasledujúci zápas v sobotu 14. októbra od 15.00 h na pôde AS Trenčín.

Ženy MFK Dukla vyhrali aj v druhom kole, vonku zdolali Petržalku

Treťou našou posilou je mladý obranca z Trenčína Adrián Slávik

Sumár mládeže: S Podbrezovou bodovali naplno všetky dorastenecké kategórie

Sedemnástka a šestnástka sa proti silnej Žiline nepresadila

Róbert Polievka v Dukle do leta 2022

Povedali po zápase MFK Dukla – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:4 (4:3) dňa 19.9.2020