• Ženy MFK Dukla si doma poradili s nováčikom z Prešova
A tím / MFK Dukla | BBonline.sk / 02.10.2023

Ženy MFK Dukla si doma poradili s nováčikom z Prešova

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica sa naďalej držia v horných poschodiach tabuľky najvyššej slovenskej súťaže. V posledný septembrový deň zdolali najtesnejším rozdielom súperky z Prešova, ktoré sú v lige nováčikom. Duklistky hrali po prvýkrát v sezóne v Hornej Mičinej.

O jediný gól stretnutia sa v 28. minúte postarala zblízka Monika Havranová. Ťažila z práce Veroniky Jančovej, ktorá sa výborne uvoľnila v pokutovom území a prihrala prízemne a adresne pred bránu. Hráčky Dukly mohli zdvojnásobiť svoje vedenie v závere prvého polčasu po ruke jednej z Prešovčaniek v šestnástke. Adriana Briššová vystrelila z bieleho bodu do stredu brány, kde ostala stáť brankárka Tatrana Sofia Dupkalová. Nepremenená penalta napokon domáce mrzieť nemusela, keďže Duklistky si už najtesnejšie vedenie do konca duelu psotrážili. Po druhej výhre v rade im tak v tabuľke patrí tretia priečka.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Podľa môjho názoru sme odohrali veľmi zlý zápas aj napriek tomu, že sme vyhrali. Hneď na začiatku zápasu sme nepremenili dve-tri čisté šance. Až v 28. minúte sa nám podarilo skórovať. Navyše v 44. minúte sa nám nepodarilo premeniť penaltu, čo je škoda, pretože sme mohli ísť do polčasovej prestávky za stavu 2:0 a mohli sme byť v kľude, nakoľko súper v prvom polčase nemal výrazné šance okrem jedného brvna. V druhom polčase sme pokračovali v plno nepremenených šanciach a nepresných prihrávkach. Naopak, súperky sa snažili strieľať z väčšej vzdialenosti a opäť sa im podarilo nastreliť brvno. Môžeme byť radi sa tri body. Do ďalšieho zápasu proti Myjave musíme zlepšiť hru a premieňať šance, ktorých nemusí byť toľko, ako v dnešnom zápase.“

Nikola Vagaská, debut v drese Dukly: „Zápas s Trenčínom sme začali veľmi dobre, mali sme v hre prevahu, dostávali sme sa do mnohých šancí či rýchlych brejkov, ktoré smerovali z našej dobrej defenzívy. Chýbalo nám viac šťastia v zakončení, s ktorým sme bojovali celý zápas. Hostky sa nám časom svojím výkonom vyrovnali, vypracovali si pár gólových príležitostí, ale úspešne sme to dotiahli do víťazného konca. Teší ma, že som po dlhšej pauze dostala opäť príležitosť nastúpiť na prvoligový zápas.“

Demišport liga - 1. liga ženy - 7. kolo - sobota 30.09.2023, 11.00 h - Horná Mičiná

MFK Dukla Banská Bystrica - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)

Gól: 28. Havranová. Bez kariet. Rozhodovali:Páleš - Tokár. Diváci: 30.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica:Tišliarová - Mileiová, Havranová, Tesáková, Jamrichová (69. Vagaská) - Veselová (C), Morovjanová - Jančová, Gembická (87. Brandysová), Mazúchová - Briššová. Tréner: J. Boroviak.

Zostava 1. FC Tatran Prešov:Dupkalová - Gumanová, Tiszová, Novická, Jusková (C), Lovásová, Valenčinová, Rumančíková, Šefčíková, Bednárová, Kecerová. Tréner: P. Lupták.