• Ženy po výhre v Prešove už naisto v skupine o titul
A tím / BBonline.sk / 11.03.2024

Ženy po výhre v Prešove už naisto v skupine o titul

Naše ženy bodovali naplno na ihrisku posledného celku tabuľky. Zaistili si tak miestenku v prvej päťke.

Skóre sobotňajšieho stretnutia na umelej tráve v Prešove otvorila už v 1. minúte reprezentantka Lenka Mazúchová, keď si nabehla na center z ľavej strany a zblízka rozvlnila sieť - 0:1. Domáce vyrovnali na 1:1 v 72. minúte zásluhou Lucie Rumančíkovej, ktorá sa presadila v päťke po centri z pravého krídla. Tri body však putovali po Urpín, keďže TamaGembická v 83. minúte poslala loptu z pravého rohu šestnástky pred bránu, kde skórovala hlavou Monika Havranová - 1:2.

Duklistkám patrí aktuálne 4. priečka tabuľky Demišport ligy a na šiesty Trenčín majú dve kolá pred koncom základnej časti 11-bodový náskok, takže skupina o titul im už neujde. Po prehre v Ružomberku a domácej remíze s Trnavou je to pre banskobystrické futbalistky prvé jarné víťazstvo.

Povedali o zápase

Natália Veselová, kapitánka MFK Dukla ženy: „Vedeli sme, že napriek tabuľkovému postaveniu nášho súpera nemôžeme očakávať ľahký zápas, keďže týždeň predtým tu pohorel aj náš tabuľkový sused Spartak Trnava. Náš cieľ bol eliminovať najsilnejšiu zbraň nášho súpera, silné protiútoky, a preto sme nechceli hru veľmi otvárať. V tomto smere nám vyhovoval aj rýchly úvodný gól. Súperky sa snažili prekonávať našu obranu najmä dlhými loptami, tu však treba pochváliť našu obranu, že si s tým dokázali poradiť a Prešovčanky sme do nejakých vyložených šancí nepúšťali. Vzhľadom na priebeh zápasu, hlavne po inkasovanom góle na 1:1, však treba priznať, že zápas nemusel nutne skončiť našim víťazstvom. O to viac nás však táto výhra teší.“

Veronika Ždánska, hráčka Dukly: „Do Prešova sme vycestovali s jasným cieľom, a to získať prvé tri jarné body. Napriek postaveniu súperiek v tabuľke sme vedeli, že nás nečaká nič ľahké. Prvý gól sa nám podarilo dať už v prvej minúte. Hoci súperky mali väčšie percento držania lopty, my sme hrozili z rýchlych protiútokov. V druhom polčase došlo k vyrovnaniu, ale my sme sa nevzdali. S odhodlaním sme bojovali ďalej a podarilo sa nám streliť druhý gól. Posledné minúty zápasu sme si ustrážili a tešili sa z víťazstva, čím sme si zabezpečili miestenku v skupine o titul. Chcem sa poďakovať spoluhráčkam za bojovný a obetavý výkon. Sme skvelý kolektív, čo dokazujeme aj na ihrisku.“

Demišport liga - 16. kolo - sobota 09.03.2024, 14.35 h - Prešov UT

FC Tatran Prešov - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 72. Rumančíková - 1. Mazúchová, 83. Havranová. ŽK: 80. Tiszová - 89. Briššová. Rozhodovali:Brutvanová - Ducko. Diváci: 40.

Zostava FC Tatran Prešov:Dupkalová - Mihoková, Tiszová, Macková (C), Jusková, Stredná, Rumančíková, Ivanecká, Chomová, Vašáková, Bekečová.
Tréner: L. Kracl.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica:Kopernická - Mileiová, Havranová, Ždánska, Tesáková (80. Skladaná) - Veselová (C), Brandysová (67. Lukach) - Jančová, Gembická, Mazúchová - Briššová.

9

Ženy MFK Dukla odohrajú nasledujúci zápas v sobotu 16. marca od 14.30 h na ihrisku prvej Myjavy.

Košice na Štiavničkách padli po našej výhre 3:1