• Ženy na záver jesene utŕžili vysokú prehru v Trnave
Ženy / MFK Dukla / 22.11.2022

Ženy na záver jesene utŕžili vysokú prehru v Trnave

Ženy Dukly v sobotu vysoko podľahli Trnavčankám na ich pôde.

Favoritky zvíťazili v poslednom jesennom kole jednoznačne 8:0. Naše ženy nájdeme v tabuľke najvyššej súťaže na 4. mieste, o 7 bodov práve za Trnavou a s 2-bodovým náskokom na piaty Ružomberok, ktorý má ale zápas k dobru.

Jaroslav Boroviak, tréner MFK Dukla ženy: „Môžeme úprimne povedať, že Trnava bola jednoznačne lepšia. Nedarilo sa nám narušiť ich koncept hry, vo väčšine súbojov sme boli neskoro, alebo málo dôrazní, a súper dominoval najmä v strede poľa. V druhom polčase nám nevyšla päťminútovka, v ktorej sme inkasovali až tri góly po našich, dá sa povedať, nevynútených chybách. Následne sa však dievčatá vzchopili a v posledných 25-tich minútach už neinkasovali. Mrzieť nás môžu aj naše nepremenené šance, keďže sme paradoxne mali viac streleckých pokusov ako vo víťaznom zápase s Ružomberkom. Dúfam, že dievčatá tento zápas, čo najskôr hodia za hlavu, pretože v jesennej časti predviedli viacero veľmi dobrých výkonov a zaznamenali viacero kvalitných výsledkov. Je však zrejmé, že ak si chceme udržať svoje tabuľkové postavenie aj na jar, bude to vyžadovať počas zimnej pauzy množstvo práce.“

Laura Boháčiková, hráčka MFK Dukla ženy: „Do zápasu sme vstupovali s chuťou užiť si posledný zápas tejto sezóny. Nastupovali sme proti zohratému tímu. Už v prvých minútach nám to dokazovali presnými prihrávkami a strelami na bránu. Bohužiaľ, prvý polčas nám nevyšiel podľa našich predstáv a nechali sme sa zatlačiť na našu polku. V druhom polčase sme založili pár útokov a snažili sa pokračovať v bránení. Súperky boli kondične aj technicky zdatnejšie ako my, a dali nám to pocítiť. My sme sa však nevzdali a dobojovali zápas až do konca. Mrzí ma taký vysoký výsledok, ale verím že do jarnej časti sa k nám pripoja už aj zranené hráčky, a tým posilníme náš tím. Predovšetkým gratulujem ženám z Trnavy k výhre.“

DEMIŠPORT liga – 1. liga žien – 14. kolo – sobota 19.11.2022, 11.00 h - Trnava

FC Spartak Trnava - MFK Dukla Banská Bystrica 8:0 (4:0)

Góly: 14., 49. a 62. Sluková, 31. a 42. Mudráková, 39. Martišková, 63. a 66. Tyčiaková.

Zostava MFK Dukla ženy: Kopernická - Mileiová, Herbríková, Jančíková (69. Čierniková), Šimová - Veselová, Morovjanová - Boháčiková (79. Brandysová), Havranová, Mazúchová - Lukach (46. Tesáková).

Sumár mládeže: Pätnástka s treťou výhrou v rade

Ligoví dorastenci MFK Dukla doma rozdávajú, vonku zbíjajú. Po Dunajskej Strede zobrali všetky body aj domácemu vedúcemu Slovanu. Ako bude v Trenčíne?